Переказ свідчить, що ще в дитячому віці Іван Мовчальник почав вивчати Святе Писання і навчився молитися Богу. Коли батьки Івана померли, то весь свій спадок він роздав нужденним і зробив пожертвування на будівництво храмів. Сам же пішов у монастир, де прожив близько 10 років до тих пір, поки не був призначений єпископом Колонийской церкви.
Правда, зовсім скоро Іван починає перейматися тим, що уряд втручається в духовні справи. Він вирішує залишити свій пост і рушає до Єрусалиму, де стає звичайним послушником в лаврі Преподобного Сави. Там Іван приймає обітницю мовчання і після цього через деякий час навіть селиться в пустелі, де живе в самоті 9 років, харчуючись одними травами.
Відомо, що ігумен Сава таки вмовив Івана повернутися в обитель, і там преподобний провів 66 років. Отримавши від Бога цілительський дар, Іван день і ніч допомагав хворим людям, зцілюючи їх силою молитви.
16 грудня намагалися не тільки менше говорити, але й менше писати. Словом цього дня не зловживали. Вважали, що мовчання впродовж усього дня дозволить отримати удачу на майбутній рік.
Читайте ще: До +12 і без опадів: прогноз погоди на 16 грудня
Народні прикмети на 16 грудня
Мало снігу - наступний рік буде неврожайним.
Сніг на талу землю лягає - чекай неврожаю.
Снігур 16 грудня цвірінькає під вікном - можна чекати відлиги.
Зміна Місяця 16 грудня прогнозує теплу погоду вдень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами