Чернівецька область утворилася 7 серпня 1940 з північної, переважно українцями заселеної, частини Буковини і сусідньої частини Бесарабії (з м. Хотином), знаходиться у межах Карпат, Передкарпаття та Покутсько-Бесарабської височини.
Площа 8100 км²; 922800 мешканців, у тому числі: 373500 міських і 549300 сільських.
Національний склад за переписом населення 2001 року: українці - 75,0%, румуни - 12,5%, молдавани - 7,3%, росіяни - 4,1%, поляки - 0,4%, білоруси - 0,2%, євреї - 0,2%, інші національності - 0,4%.
11 міст, 11 селищ міського типу; 11 районів, 252 сільські ради. Адміністративний центр – Чернівці
Вам буде цікаво: Понад 600 пам'яток у одному місті. Туристам радять відвідати Чернівці
На своїй порівняно невеликій території Чернівецька область об'єднала всю красу і чарівність природи України.
Область багата не тільки великою кількістю мінеральних джерел, лікувальних грязей та гірськолижних трас, також вона славиться історико-культурними пам'ятками, основна частина яких знаходиться в Чернівцях.
Для оздоровчого та активного відпочинку найбільше підійдуть Путильський і Вижницький райони. Вони відомі своїми лісовими масивами і гірськими ландшафтами. В самому серці області розташовано більше 600 історичних та культурних пам'яток.
Для того, щоб покататися на лижах і насолодитися гірськими перевалами варто відправитися в Мигово і на перевал Німчич.
У минулому резиденція, а сьогодні Чернівецький Національний Університет є не тільки візитною карткою міста Чернівці, а й перлиною всієї області. Це дивовижний архітектурний комплекс, який є гордістю відомого чеського вченого - Йозефа Главки.
Проект споруди був створений в 1860 році, а його втілення в життя почалося в 1864 і тривало майже 18 років. Спеціально для цього в Чернівцях було відкрито 2 цегельних і 1 черепичний заводи, а також були засновані каменоломні. У будівництві брали участь майстри з Відня і Праги, а кожна цеглина перевірялася кілька разів.
У будівлі резиденції знаходиться мармуровий зал, який прикрашений різними породами мармуру і вважається одним з найкрасивіших в Європі. Варто відзначити і той факт, що у стінах університету розміщений єдиний теологічний факультет України (система вищої світської освіти).
Хотинська фортеця, як і саме місто, Хотин, мають давню історію, яка триває вже більше 1000 років. Перша кам'яна оборонна споруда з'явилося тут ще в 13 столітті. Протягом багатьох століть фортецю руйнували, відбудовували, розширювали і вдосконалювали.
Незважаючи на те, що фортеця за цей час безліч разів служила оборонною спорудою і брала на себе всі атаки, військовим об'єктом стала тільки в 1856 році.
Сьогодні це найпопулярніший туристичний об'єкт, в якому проводилися зйомки таких фільмів, як: Три мушкетери, Стріли Робін Гуда, Балада про Айвенго, Захар Беркут і багато інших. Так само тут час від часу проводять лицарські бої і часто гуляють туристи, занурюючись в атмосферу колишніх битв.
Попелюшка - це дивовижне відкриття, оскільки дана гіпсова печера є 8 найбільшою печерою у світі. Цікаво, що основний вхід до печери знаходиться на території Молдови, хоча основна її частина розташована на території України. З української сторони також є діючий вхід, а протяжність шляхів досягає 90 кілометрів.
Ще одне неймовірне відкриття, яке виявили в печері - це мінерал бьорнесіт. Даний мінерал досі знаходили тільки на дні океанських западин. Також в печері є 2 колодязі і більше 20 підземних озер з мінеральними солями.
Зали печери відрізняються своїми розмірами, найбільший з них має довжину 170 метрів і ширину 30 метрів. Попелюшка не має аналогів в Європі і вже не один рік привертає спелеологів і туристів зі всього світу.
Унікальним явищем Українських Карпат є 6 Буковинських водоспадів висотою від 3 до 19 метрів, які знаходяться на відстані всього 2 кілометрів. Найбільший і найгарніший водоспад називається Великий Гук, в каскаді він є шостим.
Читати ще: «У Карпатах скоро вирощуватимуть банани», - кажуть гуцули і підтверджують науковці
Кожен з водоспадів по своєму гарний. Так, перший в каскаді водоспад Ковбер ширший, ніж вищий. Другий, вертикальний водоспад носить назву Сич, третій і каскадний водоспад - Нижній Гук, четвертий - Ворота, п'ятий - Середній Гук, шостий - Вищий Гук.
Дністровський каньйон є справжнім своєрідним і неповторним дивом природи. На території каньйону розташовано більше 100 пам'яток. Річка Дністер бере свій витік на висоті 750 метрів над рівнем моря в Бескидах, а загальна її довжина становить 1362 кілометра.
Дністровська долина і каньйон є чудовим місцем, як для тихого сімейного відпочинку, так і для активних подорожей. Сюди часто приїжджають туристи з наметами. Природа і чисте повітря Дністра мають і лікувальні властивості, а атмосфера наповнена величністю, глибиною і в той же час спокоєм річки.
Вам буде цікаво: Буковинські Розтоки потрапили до списку туристичних сіл України, де варто побувати кожному
Є ще цікавий факт: в Чернівецькій області є найвище розташований населений пункт - село Випчина. він знаходиться на висоті 1100 м над р.м.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами