Мешканці Путильщини спостерігають, як різко змінюється клімат у їхньому регіоні. Зокрема, навіть у лісі тепер не відчувається такої прохолоди, як було колись.
- Клімат дуже змінився. І навіть попри те, що червень був дощовим, у горах пересихають водоспади. Земля вбирає в себе вологу – не може напитися, - каже Володимир Івасюк, гід, житель села Розтоки Путильського району. – Піднімаючись в гори, вже не відчуваєш такої прохолоди, як кілька років тому. Клімат змінюється, стає схожим на субтропічний. Ще трохи, і у Карпатах почнемо вирощувати банани.
Із такою думкою погоджується Андрій Ніколаєв, директор навчально-наукової геофізичної обсерваторії Чернівецького національного університету.
- У результаті глобального потепління у межах Землі змінилася циркуляція повітряних мас. Влітку до нас надходять повітряні маси з Сахари і Аравійського півострова, тому таке сухе і гаряче повітря. Є навіть припущення, що у Чернівецькій області змінилося направлення вітру. А вітер - це і є циркуляція повітряних мас, зміна погоди, - каже науковець. – Усе це спричинює поступову зміну меж природних зон. Там, де нині степи, можуть утворитися напівпустелі, а де ліси - лісостепи. Найбільше від цього постраждає сільське господарство. Тому я би радив уже зараз змінювати технологію ведення господарства, поступово переходити на вирощування тих культур, які не потребують багато вологи і нормально переносять високі температури повітря.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами