Вам буде цікаво: Захисників України зі святом привітали оригінальною піснею
Таким чином, чудесний покров захистив місто. Свято стало символом заступництва, допомагав воїнам здобувати перемоги в битвах. Вважається, що на Покров молитви і замовляння про заміжжя володіють великою силою, тому що мріють про весілля дівчата намагаються провести ритуал, щоб вийти заміж протягом року.
Загальновідомою ознакою Покрови є те, що вона покриває землю або листям, або снігом. У жовтні перші дерева втрачають листя, всі плоди вже дозріли: «Прийшла Покрова – на дереві голо». До початку жовтня закінчуються всі найважливіші сільськогосподарські роботи (в тому числі сівба озимих) – завершений хліборобський цикл. Зібраний урожай (достаток) та більша кількість вільного часу дають змогу проводити весілля.
До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. Покрова вважалася найблагодатнішою порою для весільних гулянь, початку вечорниць. Звідси беруть свій початок весільні осінні тижні. Це свято – покровитель весіль, початок сезону на сватання й весілля, які закінчувались за два тижні до Пилипівського посту.
Читайте ще: Росіянин отримав український паспорт
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
1942 року в цей день було офіційно утворено Українську Повстанську Армію, яка теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці. За народним календарем у жовтні закінчувалася осінь і тому він був перехідним від осені до зими. Початком зими в українському селі вважалося свято Покрова
День захисника України відзначатимуть цього року вже втретє. З 14 жовтня 2014 року українці вшановують своїх бійців, військові традиції та героїчні подвиги народу. Цей день офіційно визначено святковим та неробочим Указом Президента від 5 березня 2015 року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами