Україна протягом XX століття пережила ряд голодоморів. Перший із них відбувся в 1921-1923рр. Радянське керівництво не приховувало від світової громадськості даної трагедії, тому завдяки міжнародній допомозі, її наслідки були мінімізовані. Проте наступні голодомори були утаємничені і мали фатальні наслідки.
Читати ще У Чернівцях встановили пам’ятний знак жертвам голодоморів. Тимчасово
Особливо важким за своїми наслідками був Великий Голодомор 1932-1933рр., який забрав мільйони людських життів. Власне, це був відвертий геноцид проти всього українського народу. Українство Буковини початку 30-х років, як і всієї Західної України та українство еміграції, сприйняло трагедію українського народу як свою власну, і в міру своїх сил і можливостей прагнуло допомогти стражденному народу. Українські об`єднання Буковини – церква, громадсько-політичні організації, молодіжні, жіночі та кооперативні товариства виступили проти голодомору в СРСР, перетвореного радянським керівництвом в геноцид проти українського народу.
Вам буде цікаво В Чернівцях вшанують жертв Голодомору. Згадуватимуть тих, кого Голодомор не зламав
Але не пройшло й чотирнадцяти років, як населення Буковини, особливо її північної частини, яка разом з Північною Бессарабією в 1940 р. склала основу Чернівецької області в межах радянської України, було втягнуте в черговий радянський голодомор, і впізнало його в усій радянській повноті. На відміну від голоду 1932-1933рр., голод 1946-1947рр. був спричинений рядом об`єктивних, так і суб`єктивних причин. Безперечно, серйозний вплив на стан врожайності справили наслідки II-ї світової війни. Перш за все населення області скоротилося більш ніж на 300 тис. осіб (з 875 тис. осіб станом на 1 січня 1941р. до 565 тис. осіб станом на 1 січня 1945р.). 1945 рік був надзвичайно складним у плані пожинання наслідків війни. Саме на цей рік припадає кульмінаційний момент спалаху епідемій тифу в Чернівецькій області. Смертність цього року досягла тут 27341 особи і перевищувала народжуваність на 17773 особи.
О 16.00 - буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Обласна державна адміністрація закликає буковинців із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами