Два роки тому благодійниця Марта Левченко лише мріяла про «Місто Добра». На місці, де сьогодні відчинив двері сучасний кризовий центр, був лише старенький будиночок, який тоді купили благодійники. Тепер тут «1100 квадратних метрів щастя» для дітей і мам, розповіла у коментарі кореспонденту ІА АСС засновниця «Міста Добра» Марта Левченко.
«Сьогодні ми відкриваємо Місто добра. Сьогодні вже заселяються діти і це просто неймовірно бачити їхні враження, їхні емоції, коли вони потрапляють у цей дім, де все продумано до найменших деталей, де в кожній деталі є дитина і є любов до дітей. Навіть сьогодні, коли я запитала у дітей, а що самого крутого є у «Місті Добра», вони сказали: тут завжди є мама. Це найголовніше, що ми хотіли зробити», - розповідає Марта Левченко.
Раніше кризовий центр працював у в орендованій будівлі, завдяки цьому від потрапляння у дитячі будинки вдалося врятувати 700 дітей. Тепер матері та діти мають свій дім. Наразі у «Місті Добра» є 80 місць і тут можуть прийняти матерів із дітьми, які опинилися у скруті чи біді, та забезпечити їх усім необхідним.
У центрі доброти матері стають успішними. Вони проходять реабілітацію та різноманітні курси для того, щоб вийшовши з «Міста Добра», кожна мама могла бути незалежною та забезпечити себе і своїх дітей.
Відкриття - це лише початок, наголошує Марта Левченко. Попереду у благодійників дуже багато планів. Зокрема, тут хочуть збудувати центр розвитку дитини, швейну фабрику для матерів. Також мріють встановити сонячні батареї, щоб не бути залежними від комунальних послуг.
«Наша мета на наступний рік – це зробити «Місто Добра» повністю автономним, незалежним. Щоб воно могло саме себе утримувати та бути успішним. Тому наступний наш крок – це відкриття такого ж «Міста Добра» у Києві та Львові. Ми вже маємо землю і розпочали там роботи. Такі заклади є на часі», - каже Марта Левченко.
Вона розповіла, що, окрім матерів із дітьми, у кризовому центрі також мешкають дві бабусі, які були на вулиці та терпіли насилля з боку родичів. У «Місті Добра» вони знайшли любов, затишок та стали бабусями дітям, які тут живуть.
На сьогодні у центрі уже поселилися 54 людини. Зараз у «Місто Добра» їде мама з сімома дітьми зі Львова, у яких згоріла хата. Також тут чекають на дівчинку з Дніпра та матусю, якій лише 13 років з Миколаєва.
Наші новини є у Facebook
Для того, щоб потрапити у кризовий центр, потрібна лише флюорографія. Гроші не потрібні, кажуть благодійники. Кожна мама, яка сюди потрапляє, може відкласти гроші, які отримує на дітей, на майбутнє, коли вийде з «Міста Добра».
«У нас немає прибиральників, вони самі доглядають своїх дітей та свій дім. Ми хочемо, щоб у матерів було відчуття, що тут – вони вдома», - каже Марта Левченко.
Одна із мешканок кризового центру - мати чотирьох дітей Інна. Вона приїхала сюди зі Львівщини. Каже, у родини склалася важка ситуація. Чоловік - запив і зараз перебуває у реабілітаційному центрі. Квартира у них була орендована, тож як тільки чоловік «зірвався», всіх дітей у родини вилучили. Найменшій донечці тоді було лише 2 місяці, розповідає жінка.
Сама Інна раніше була прикута до інвалідного візка, але у «Місті Добра» почала рухатися з возиком. Зараз вона доглядає своїх чотирьох дітей, які знову поряд з мамою.
«Я тут стала сильнішою. Бо раніше за мене вдома все робив чоловік. Я тут більше рухаюся, доглядаю за дітьми. Я навчилася сама вишивати. Тепер вчуся писати. Марта старається, щоб у мене була освіта та щоб я могла навчити дітей. У мене був опікун-педофіл. Тому я в дитинстві провела 4 роки закритою у кімнаті. Не мала змоги вчитися», - розповідає мати.
Жінка мріє стати продавцем онлайн та гарно вишивати.
У кризовому центрі «Місто Добра» кожна мати може перебувати скільки часу, скільки їй потрібно, щоб стати незалежною та мати змогу дбати про дітей. Жінки перебувають тут від 3-х місяців до року, в залежності від ситуації.
Читайте також: Матусі у Місті добра шиють маски для бідних
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами