29 лютого 2020 року у Чернівцях по вулиці Шевченка, 37 відкрили першу в Україні інклюзивну кухню.
Сюди можна прийти і побачити, як люди з інвалідністю виготовляють корисну продукцію, та придбати її.
Чернівчанка Валерія Мартинюк працює з молодими людьми, які мають інтелектуальні та фізичні порушення. Дівчина з допомогою платформи razomgo організувала збір коштів на обладнання для соціального підприємства «Кранчі з любов'ю».
Читайте наші новини в Instagram
Також минулоріч у Чернівцях двічі відкривали обласний перинатальний центр. 1 квітня відбулось його офіційне відкриття. Проте тоді його зарезервували під базу для лікування хворих на коронавірус.
А от роботу за призначенням перинатальний центр розпочав 5 липня. Нагадаю, розпочали реконструкцію центру ще у 2012 році. Роботи загалом вартували 159 мільйонів гривень.
Ще один довгобуд відкрили 15 червня . До 79-річчя відомого українського актора і режисера Івана Миколайчука у Чернівцях організували мистецький кіноперформанс із танцями, виступами та показом фільму. Це все відбулось у відреставрованому за 40 мільйонів гривень приміщенні кіномистецького центру, назвного на честь митця.
14 липня у Чернівцях відкрили Почесне консульство Латвійської республіки. На відкритті консульства побували керівники крайової влади області та Надзвичайний і повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. Під час урочистого відкриття консульства голова Чернівецької ОДА нагородив Надзвичайного та повноважного посла Латвійської Республіки в Україні Юріса Пойканса відзнакою «Вдячна Буковина». Почесним консулом Латвійської Республіки по Чернівецькій області став Ілля Хочь.
2 жовтня Володимир Зеленський приїхав на відкриття новозбудованих мостів у Розтоках. Їх збудували в рамках «Великого будівництва». Вартість будівництва переправ – понад 250 мільйонів гривень.
На День міста, 3 жовтня у Чернівцях відкрили новий арт-об'єкт та відновили столітню традицію запалювання ліхтарів на вулиці Ольги Кобилянської. Ліхтар, який зробили ковалі, стоїть на початку вулиці Кобилянської двічі на тиждень, у вихідні. Назвали це дійство «Світло Панської вулиці». На день відкриття у ліхтар поклали свічку, як у давні часи. Згодом його дещо осучаснять і світло у ліхтарі буде електричним.
22 жовтня у центрі Садгори відкрили пам'ятник єврейській пісні «Хава наґіла». Відео з відкриття артінсталяції оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук заступник Чернівецького міського голови Дмитро Сірман. «Ми пишаємося тим, що у широкий світ саме з Буковини пішла «Червона рута», «Марічка». Але разом з тим ми пишаємося і тим, що саме з Садгори, від садгірських хасидів пішла у широкий світ найзнаменитіша єврейська пісня «Хава наґіла», - сказав під час відкриття артінсталяції Дмитро Сірман.
10 листопада у Чернівцях офіційно відкрили «Місто Добра». Два роки тому благодійниця Марта Левченко лише мріяла про «Місто Добра». На місці, де сьогодні відчинив двері сучасний кризовий центр, був лише старенький будиночок, який тоді купили благодійники. Тепер тут «1100 квадратних метрів щастя» для дітей і мам. Раніше кризовий центр працював у в орендованій будівлі, завдяки цьому від потрапляння у дитячі будинки вдалося врятувати 700 дітей. Тепер матері та діти мають свій дім. Наразі у «Місті Добра» є 80 місць і тут можуть прийняти матерів із дітьми, які опинилися у скруті чи біді, та забезпечити їх усім необхідним.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами