Мисливці за кольоровим металом час від часу обчищають кладовище-заповідник на вулиці Зеленій. Нещодавно охоронцям вдалось упіймати ще кількох порушників. Загалом працівники кладовища вже нарахували близько трьох сотень пошкоджених надгробків.
Охоронець кладовища розповідає, як упіймав мисливців на кольорові метали. Ті вже підготували виносити із цвинтаря награбоване.
Валерій Гросу, охоронець кладовища-заповідника: Огорожу приготували, щоб виносити, у той час я підійшов, і визвав напарника, викликали міліцію. Казали – відпустіть. Ну як відпустити це є святе місце, тут нічого виносити не можна. Но люди цим займаються, на цьому заробляють.
Обдирають надгробки вандали за попередньо складеним планом, припускає директорка заповідника. Один може спершу оглянути цвинтар, інший – відкрутити деталь, третій – усе виносить. Крадуть оздобу лише зі сплавів кольорових металів.
Валерій Гросу, охоронець кладовища-заповідника: Вони приходять під виглядом, що прийшли на кладовище до когось свічку покласти і займаються цим – крадуть метал, кольоровий метал.
Відновити деталі понівечених надгробків, що пережили дві війни та мають понад сто років, складно.
Анжела Ніколаєва, директорка МКП «Заповідник»: На сьогоднішній день відновити це дуже складно, це вже буде замінник, який не матиме такої цінності, але в будь-якому випадку ми будемо старатись знайти можливість, щоб це усе відновлювати.
Щоб відновити пошкоджену оздобу могил, необхідно близько восьмиста тисяч гривень, каже пані Анжела. Тепер, аби вберегтися від крадіїв, відвідувачів цвинтаря просять не заходити сюди із великими сумками. А за власні 12 тисяч гривень відновлюють розбиту вандалами стару каплицю австрійського бургомістра.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами