Африканська чума свиней: на Буковині заб'ють 21 тисячу голів. У селі Котелеве колишнього Новоселицького району в одному з приватних фермерських підприємств стався масовий спалах африканської чуми свиней. За одну ніч там померло 440 голів.
14 квітня була проведена комісія під головуванням заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка, на якій визначили план подальших дій, щоб запобігти поширенню чуми. Відтак, мають забити усіх свиней господарства, це 21 тисяча голів. Потім їх мають утилізувати.
Фахівці кажуть, що це надзвичайно велика кількість. Працюватимуть над цим спільно з підприємством. Звідки на фермі вірус поки не відомо.
Відтепер у трикілометровій зоні від села Котелеве введений карантин. А зона в радіусі 10 кілометрів перебуватиме під наглядом, таке рішення затвердила комісія.
Таке бачив лиш у кіно: ремонт у корпусі Буковинського онкоцентру (ФОТО). У Буковинському клінічному онкологічному центрі капітально відремонтували п`ять структурних підрозділів: приймальне, онкохірургічне, онкогінекологічне та онкомамографічне відділення, а також хірургічний блок.
Вартість ремонтних робіт – 35 мільйонів гривень.
Наші новини є у Facebook
«У 2020 році цей об`єкт переміг в конкурсі Державного фонду регіонального розвитку і з червня 2020-го почалися роботи з реконструкції. Держава вклала 22 мільйони гривень у ремонт, ще 13 мільйонів – власні кошти нашого медзакладу, які пішли на придбання меблів і якісного сучасного обладнання, - розповів ІА АСС Ігор Малишевський, генеральний директор Буковинського клінічного онкоцентру. - До речі, отримувати хірургічну допомогу в нашому закладі можуть як онкологічні, так і неонкологічні пацієнти. Бо згідно з правилами НСЗУ, якщо медустанова законтрактувала стаціонарну медичну допомогу дорослим і дітям, то може надавати весь спектр хірургічної допомоги. Звісно, у нас в пріоритеті - онкологічні пацієнти, але в перспективі розглядаємо всі напрямки. Так сталося історично, що в нас в закладі не було онкоурології, торакальної хірургії. Тепер, маючи відповідне обладнання, ми можемо поступово розширювати перелік послуг».
Кількість хворих на рак у Чернівецькій області постійно зростає. Тож, відповідно, є потреба у підвищенні якості надання медичної допомоги.
«Кількість онкохворих в області зростає. У 1968 році, коли з`явився цей медичний заклад, тут послуги отримали 2 500 пацієнтів. У 2018 році – 6 252 пацієнти, - каже Микола Гуйтор, заступник голови Чернівецької облради. – Такі умови, які зараз створені в онкоцентрі, я раніше бачив тільки в кінофільмах. Це ознака того, що медицина в області розвивається і ефективна робота проводиться».
Чернівчанина, який у списку контрабандистів РНБО, можуть депортувати. Схвалені Радою нацбезпеки і оборони санкції за контрабанду передбачають втрату деякими особами українського громадянства. Відповідно до схваленого рішення, готується передбачена національним законодавством процедура депортації трьох колишніх громадян України.
Зокрема, йдеться про Вадима Альперіна (громадянство Ізраїлю), Араіка Амірханяна (громадянство Вірменії) та Олександра Єрімічука (Чернівці, громадянство Румунії).
15 квітня РНБО має провести чергове засідання з метою схвалення подальших рішень для захисту національної безпеки держави.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами