Під час тижня імунізації медики намагаються донести важливість вакцинації.
"Це нонсенс, щоб у нас сьогодні від керованих інфекцій помирали люди, - каже лікар-імунолог Чернівецької дитячої поліклініки Аліна Дашкевич, - потрібно збирати побільше круглих столів і щоб говорили професіонали а не керувались міфами", - вважає медик.
Журналісти Інформаційного агентства АСС поспілкувались із чернівчанами на тему вакцинації. Ми запитували в городян, чи вакцинують вони своїх дітей та від кого отримують інформацію про щеплення.
Нагадаємо: До України прибула партія вакцин від кору
"Звичайно, щеплення потрібне. Як із пологового вакцинують, так і має йти до 7 років. Моя дитина щеплена, інформацію про вакцинацію отримую із садка", - каже чернівчанка.
Відсоток батьків, які щеплюють дітей, збільшився, - зазначають медики. Також продовжують жорстку кампанію проти щеплень на папері.
"Спостерігаю, що наших людей дуже спонукав щеплюватись спалах кору, зараз за останні 7 років ми чи не вперше забезпечені усіма вакцинами.
Під час тижня імунізації Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я разом з партнерами Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) закликали українців вакцинувати дітей і вакцинуватися самим, пише УНІАН.
Як наголошують у МОЗ, в Україні наявна достатня кількість вакцин, щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують. Охоплення плановими щепленнями проти кору у 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Водночас, рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк та правець залишається критично низьким.
Так, наприклад, за даними Центру громадського здоров’я, минулого року лише половину українських дітей віком 18 місяців вакцинували від дифтерії, правця та кашлюку і менше половини дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії та правця. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту В — 50% дітей.
У попередні роки рівень вакцинації в Україні впав до неприйнятно низького рівня як через відсутність достатньої кількості вакцин протягом останніх 7 років, так і через поширення небезпечних міфів та антинаукових припущень, що вакцинація, начебто, непотрібна або шкідлива. Питання наявності вакцин МОЗ вдалося вирішити у співпраці з міжнародними партнерами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами