Найнагальніше питання - зберегти інсуючі об`єкти, які наразі руйнуються.
Зі слів Івана Пілата, директора музею просто неба, з 1986 року будівництво, ремонт чи інші роботи тут велися хаотично й невпорядковано. Майже не було реставрації. Сьогодні стан музею важкий. Будівлі руйнуються. Всі об'єкти протікають, повідомляє кореспондент Інформаційного агентства АСС.
Читати ще: Автентичні весільні костюми, народні танці, гаївки. У Чернівцях свято "Христос Воскрес! Воскресне Україна!"
Зараз уперше розробили план розвитку музею на 5-7 років. Згідно із ним, чимало об`єктів ще потрібно добудувати. Наприклад, зону Підгір'я і Гуцульщини. Північні ділянки музею ще можна використати для забудови.
Також передбачається круговий заїзд в музей. Сьогодні такого заїзду немає. Будівництво фондового приміщення і виставкових залів. Проблемою є, що ще чимало експонатів занепадають в підвальних приміщеннях. Наразі ніде показати ці унікальні речі.
Окрім того, на території музею запланували розбудувати інфраструктуру для відпочинку. Це зведення адмінкорпусу, кафетерію, громадського простору "Тіні забутих предків", салону традиційних церемоній, тощо. Також планується побудова "Співочого поля" - сцени із місцями для глядачів, комплексу відпочинкових альтанок .
Скільки грошей потрібно, чиновникам наразі ще невідомо. На кожен об'єкт у майбутньому обіцяють скласти кошторисно-проектну документація.
1 млн 860 тис гривень наразі виділено на реконструкцію і ремонт експонатів. Директор музею пообіцяв цього року повністю освоїти гроші та завершити всі роботи. Каже, єдиний об'єкт не буде завершеним - церква. Адже він дуже великий і робота специфічна.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами