У Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту розробили та затвердили концепцію розвитку музею на найближчі роки. У планах - співоче поле, павільйон для етновечірок і фондосховище для експонатів.
Із планами розвитку музею з кореспондентом ІА АСС поділився його директор Іван Пілат.
За його словами нині діюча територія музею охоплює лише 9,5 гектарів із 16 закріплених за музеєм.
Нещодавно у музеї розробили і затвердили концепцію розвитку на найближчі 8-10 років, в якій планують розбудувати територію музею на всі 16 гектарів. Керівництво сподівається, що якщо цю концепцію вдасться втілити у життя – це буде один з найпривабливіших, найпрофесійніших і найкращих культурних об’єктів нашої країни.
- Щоб продемонструвати і показати нашу історію, традиції, звичаї і коріння, потрібні трохи інші методи і форми роботи, – говорить директор. – Ми плануємо тут і співоче поле зробити, і Гуцульщину розбудувати, зводити розважальні об’єкти, щоб залучати побільше відвідувачів. Також хочемо побудувати фондосховище, бо на сьогодні наші музейні фонди зберігаються у дуже поганих умовах. Плани амбітні. І якщо наша місцева влада буде і надалі приділяти таку ж увагу нашому музею, як минулого року, то в музею є дуже хороша перспектива.
Іван Пілат зазначає, що музейники і власними силами збільшують доходи. За 2018 рік заробили більше півмільйона гривень. Ці кошти також ідуть на розвиток музею. Тут хочуть зробити цікавий павільйон, де можна було б проводити етновечірки, традиційні вечорниці, інші традиційні заходи з народної культури, побуту, традицій тощо.
Читайте також: Стало відомо, коли у Чернівцях відбудеться Обнова-фест 2019.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами