В Україні туризм почали все більше використовувати під час підготовки військовослужбовців. це школа виживання, яка знадобиться і в буденному житті, і на війні.
«Я спочатку боявся там, де отаво дошечки. Потім я вже не боявси. Є трохи адреналіну».
Любитель мотузкового туризму Іван розповідає, що разом із друзями він часто приходить на майданчик, аби відпочити. Для нього – це розвага, та зовсім інакше на цей вид спорту дивляться фахівці. Кажуть, шанувальники активного відпочинку навіть не підозрюють, скільки позитивного досвіду отримують.
Олександра Благій, доцент кафедри здоров’я (м. Київ): «Засоби туризму вони досить ефективно у воєнно-патріотичному вихованні і при підготовці військовослужбовців. Зараз ми працюємо з управлінням фізичного виховання та спорту Міністерства оборони України і ось вони зараз проводять так звані школи виживання, де основними елементами якраз являються ті вміння, які отримують діти, туристи в туристичних походах».
Ті, хто був у таких туристичний походах вміє правильно організувати нічліг, він знає, як знайти їжу і очистити воду. А школа виживання розвиває надзвичайно важливу рису – витривалість. Вона потрібна і в буденному житті, і на війні. А ще таким юнакам доводиться разом долати перешкоди, тому вони стають справжньою командою. Буковинець Петро Опаєць це розуміє, тому підтримує захоплення доньки. Каже, хотілось би, аби все більше молоді обирали саме такий відпочинок і аби цьому сприяла держава.
Петро Опаєць, буковинець: «Не вистачає дитячих таборів по всій області. І якби наша влада займалась більше дітьми і нашим майбутні, то напевно зараз не було б війни».
Що однієї ініціативи для розвитку спортивного туризму не достатньо – не заперечують і чиновники.
Валерій Цибух, голова Федерації спортивного туризму України: «Без матеріальної бази, без ставлення влади, місцевого самоврядування до розвитку спортивного туризму – не буде й руху в цьому плані».
Пішохідний, водний, гірський туризм – на Буковині є все для того, аби його розвивати. І це не лише корисно, а ще й прибутково, каже експерт із Польщі. Та й тут, розповідає, без участі держави не обійтись.
Влодзімєж Щурек, директор Польської Туристичної Організації: «Будувати туристичні атракції, створювати туристичні продукти – це все робота підприємців, а держава повинна просувати цей продукт».
До того ж спортивним туризмом можна займатись у будь якому віці. І оскільки літній сезон вже розпочався, інструктори активного відпочинку радять не баритися, а рушати у туристичні походи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами