«Чиновники, депутати, військовослужбовці, у котрих 3-є і більше дітей, а також ті, хто за станом здоров’я не зміг поїхати в зону АТО, всі вони проходять бойове навчання на цьому військовому полігоні, що на Сторожинеччині і в разі оголошення воєнного стану, будуть готові боронити Україну».
Опісля завершення навчань на полігоні всі ці військовослужбовці увійдуть до складу загонів територіальної оборони. У кожному районі Чернівецької області таких буде від 2 до 5. Потреба в них величезна, запевняє обласний військовий комісар.
Віталій Чурай, обласний військовий комісар: «І по оцінкам нашої розвідки, і по оцінкам розвідки інших держав, існує серйозна ймовірність повномасштабних бойових дій з боку нашого сусіда –агресора. Тобто воно не виключається і воно може бути не тільки в зоні проведення АТО. Нам необхідно готуватись, щоб ми були готові, сильні, і в разі, якщо таке станеться, щоб ми були готові обороняти нашу державу, і звичайно, Буковину».
Охочих навчитися бойовому мистецтву, аби опісля мати змогу боронити свій край, поки що не бракує. Зокрема і серед чиновників.
Володимир Куліш, перший заступник голови Чернівецької ОДА: «Звичайно хто, як не керівники мають пройти безпосередню участь в мобілізації, в підготовці. На власний досвід зрозуміти, що вимагається в умовах, які раптом виникнуть. На прикладі особистому ми хочемо продемонструвати, що ми повинні пройти повний курс і це вже 2-ий етап командно-штабних навчань».
Дмитро Кушнірюк, помічник депутата районної ради: «В нас кожен чоловік говорить: як прийдуть до нас – я піду. Але якщо прийдуть до нас, то як ти підеш, якщо ти не підготовлений. І такі навчання завжди мають бути на 1 місці».
Навчання проводитимуть учасники АТО і ті, кому довелося отримати бойовий досвід у Афганістані.
Володимир Мягкий, полковник запасу: «Ви самі розумієте. Що за декілька днів всьому навчити ми не можемо, але основному, як поводитись із зброєю, провести бойові стрільби, розборка, зборка, тактика».
Не бракувало охочих боронити свій край і серед жінок, тому бойову майстерність на полігоні здобуватимуть і представниці слабкої статі. Вони увійшли до складу добровольчого загону.
Світлана Бажура, Комарівський сільський голова: «І в разі наступу ми будемо готові захистити нашу батьківщину нашу державу саму гарну, саму квітучу, з найкращими, найщирішими людьми. Ми щиро любимо нашу державу і кажемо гордо6 «Слава Україні».
І хоча попереду величезна кількість організаційних питань, військовослужбовці сподіваються, що все вдасться. І територіальні загони – а це 10 тисяч військовослужбовців - в разі наступу допоможуть захистити Буковину.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами