Складна ситуація на Сході змінила психологію українок: депутатки, чиновниці, бізнес-леді, працівниці соціальних служб, освітянки і не лише - вирішили оволодіти бойовим мистецтвом. Навчання за власним бажанням проходять на військовому полігоні.
Саме такі бойові розвідувальні дозорні машини допомагають в зоні АТО солдатам боронити Україну. В них немає кондиціонера і зручностей, та майбутній вчитель музики - Ірина із задоволенням кермує БРДМ-ом. Вона одна з двох сотень студентів військової кафедри, яка в польових умовах на практиці вивчає військову справу.
Руснак Ірина, студентка кафедри військової підготовки ЧНУ імені Федьковича: «Важко утримувати машину, оскільки ми їдемо по перешкодам, потрібно триматися, утримувати руль, щоб не втратити керування, атак – нормально. За свій вибір відколи я це зробила ні разу не пошкодувала. Нас вчили, що діди-прадіди на залишили нашу державу – нашу Україну – наше завдання її захищати, яким би не було складним становище».
«Підйом» о 6 ранку, 3 кілометри – пробігу, потім комплекс вправ і лише тоді сніданок. Після якого нову заняття. Такий розпорядок дня не для слабких духом.
Ярослав Зорій, завідувач кафедри військової підготовки ЧНУ імені Федьковича: «У нас є дівчата на спеціальності бойове застосування механізованих підрозділів. На спеціальності політологія навчаються дівчата з юридичного факультету та історії, політології і міжнародних відносин. Крім того ще є дівчата, які навчаються за спеціальністю бойове застосування артилерійських підрозділів».
Економіст, фінансист, педагог, юрист, фізик, психолог і майбутній вчитель музики - із 6 по 19 липня вони вчитимуться кермувати бойовими розвідувальними машинами, пройти стрільби з пістолета Макарова, автомата Калашникова і навіть гаубиці.
Жінки, які стануть офіцерами запасу, виконують бойові завдання не гірше, ніж чоловіки. Та попри те, що живуть у польових умовах, встигають і зброєю оволодіти і манікюр до ладу привести. Хоча й не приховують – деколи буває важко.
Христина Клобушняк, студентка кафедри військової підготовки ЧНУ імені Федьковича: З перших днів було важко, вже привикаєш. Ми рахуємо дні – це 4 день. Перший , другий день – це важко – вже привикаєш».
Пройти справжню школу виживання на цьому полігоні, що на Сторожинеччині, зголосилися не лишень студентки військової кафедри. Депутатки, чиновниці, бізнес-леді, працівниці соціальних служб, освітянки – ці буковинки за власним бажанням утворили підрозділ «Пантера». Вони відмовились від відпочинку та вихідних, аби повчитись бойовому мистецтву.
Чоловіки, які знаються на військовій справі не приховують, представниці жіночої статі їх здивували.
Віктор Дзьомбак, т.в.о. заступника обласного військового комісара: «Щоденно приходили на заняття на полігон, показували позитивні результати, на деяких навчальних точках було навіть краще ними виконання і стрільб, і теоретично, і більше запитань, ніж з чоловічої сторони. Саме вони показали своє патріотичне налаштування, що жінка, дійсно, зможе надати відсіч».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами