У 2019 році Чернівецька обласна служба зайнятості видала 57 дозволів на працевлаштування іноземців та продовжила - 5. Найбільша кількість іноземців - із Румунії (25 осіб), Туреччини (14 осіб), Домініканської республіки (4 особи), Італії (3 особи). Також є представники Болгарії, Туркменістану, Узбекистану, Польщі, Молдови, Греції, Литви та Індії.
«На Буковині іноземці працюють як на керівних посадах, так і кваліфікованими працівниками. Роботодавці мають отримати дозвіл на їх працевлаштування, який видає служба зайнятості. Наразі ця процедура спрощена, необхідно подати заяву, копію паспорта іноземця з перекладом, кольорову фотокартку та проєкт трудового контракту», - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.
Іноземці на Буковині задіяні у різних сферах діяльності. На підприємствах з вироблення та продажу деревини працюють на посадах генерального директора, виконавчого директора та майстра цеху. На підприємствах з виробництва одягу на посадах техніка-технолога, майстра цеху та швачок. У ресторанному бізнесі працюють кухарі, у сфері транспорту – адміністратори та механіки, у сільському господарстві – менеджер зі збуту продукції, у сфері транспорту – керівники та механіки, у приватній охоронній службі - охоронці.
Читайте ще: Водії, токарі та технологи: які є вакансії на Буковині
Більшість дозволів видано на працевлаштування іноземців у м.Чернівці. У Вижницький район працевлаштований директор з виробництва та заступник директора, у Герцаївський район - менеджер зі збуту вирощених зернових культур, у Глибоцькому районі – генеральний директор та кухар, у Кіцманському районі – директор з виробництва на підприємство з вирощування свійської птиці.
У Новоселиця працевлаштовані охоронці, кухарі, механіки та заступник директора, у Сторожинецькому районі - генеральний директор на підприємстві з переробки деревини.
Довідково:
Згідно з чинним законодавством, роботодавець має встановити іноземцю заробітну плату не менше 5 мінімальних заробітних плат для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах та 10 мінімальних заробітних плат для всіх інших категорій найманих працівників.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами