Яна з чоловіком та двома дітьми – 5-річною донькою та грудним малюком – пішли звичним маршрутом до магазину. Поки жінка купувала продукти, а чоловік пильнував дітей, з родиною сталась прикра ситуація, пише ІА АСС.
«Ми з дітьми вийшли погуляти, чоловік залишився з ними на вулиці, якраз біля того дерева. Він почув, як дерево хруснуло і почало падати. Чоловік не знав як рятуватись, першу дитину він штовхнув у бік, візочок теж відкинув. Дерево зачепило колесо, погнуло його. Всі дуже перелякались. Ще трохи - і повністю б упало на візочок», - пригадує мама дітей Яна Хапова.
Розтрощений дитячий візочок більше не їздить, довелося позичити у сусідки, аби якось знову потрапити на місце події і розповісти, що довелося пережити. Шок в очах батька та дівчинки Яна пам’ятатиме довго.
«Ось тут красоту навели, квіти, газони. А тут дерево не могли спиляти? Видно, що його уже раніше пиляли, обрізали. А зрубати не могли? Крайнього тепер нема. І хочеш, аби вже взялись за ці дерева у дворах, - розповідає бабуся діток Квета Матушевська. – Я того дня заходила у магазин і чула від касирів, що впало дерево на якусь маму з дітьми. Я лише зітхнула та й пішла додому. І лише потім дізналась, що це моя Яна з дітьми. Жахіття. Добре, що так обійшлося».
Читати: У Чернівцях через негоду впала частина дерева і пошкодила дах магазину (ФОТОФАКТ)
Той, хто мав би опікуватись цим деревом, відповідальності з себе не знімає. Втім, і винним себе не вважає. Директор ЖРЕПу-14 каже, що при потребі у 300 тисяч гривень на знесення всіх аварійних дерев на території ЖРЕПУ, комунальники отримують у рази менше.
«Дерево було заплановане на обрізку, дійсно є ордер. Але тільки на обрізку, на чистку. А на знесення – не було. Але після такої ситуації цієї зими ми його знесемо точно. Я не міг передбачити, що саме це дерево впаде і нанесе шкоду. Як керівник, я несу відповідальність і прошу вибачення за таку ситуацію», - прокоментував директор ЖРЕПу-14 Ростислав Шерстюк.
Комунальні служби про трухляві дерева чують не вперше, але за браком фінансів не встигають привести місто до ладу. Тому радять дивитись угору та під ноги. А у разі виявлення загрози чи підозріло похиленого дерева – писати заяви у ЦНАП на комісійне обстеження та ліквідацію об’єкту.
Наші новини є у Facebook
«Дерева старі. Падають. Нас сварять, що ми зносимо багато і мало садимо. Але якщо падають, то значить їх треба зносити. Є перелік дерев ще за 2014 рік, які ми плануємо реалізувати, ніби вже 6 років як ми мали їх знести. Та вони ростуть. Плани такі є, але руки не дійшли», - каже Алла Хомутовська, інженерка садово-паркового господарства Тресту зеленого господарства.
Зібрати якомога більше свідків, фото та відеодоказів, акти від поліції та ДСНС – і судитись. Таку пораду дають юристи. Принаймні, компенсацію за ремонт візочка та моральну шкоду можна відшкодувати.
«Перспектива є, судова практика складається так, якщо належно визначено балансоутримувача, і особа звертається до суду (бо у досудовому порядку ніколи не виплачують шкоду), то стягують шкоду, - пояснює юристка Центру безоплатної правової допомоги Інна Гавринюк. – Ми готові допомогти жінці написати заяву і представляти її інтереси. Вартість візка та моральну травму сміливо можна просити компенсувати».
Наразі постраждала родина просить усіх, хто став свідком цієї ситуації чи має фото з місця події – поділитись з ними. Аби мати всі «козирі» при собі та змусити чиновників запобігати таким оказіям, а не запізніло реагувати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами