1 січня 1909 року в селі Старий Угринів на Прикарпатті народився визначний ідеолог українського націоналізму, легендарний Провідник Організації Українських Націоналістів Степан Бандера.
Пропонуємо 9 цікавих фактів з життя Степана Бандери:
1.У молодості С. Бандера був відомий під псевдонімами "Лис", "Баба", "Степанко", "Сірий", "Малий".
2. Говорили, що Бандера був досить низького зросту і досить непомітним. Проте відзначають його непересічну харизматичність.
3. Під час навчання у Стрийській гімназії Бандера також захотів вступити до Пласту - однієї з небагатьох на той час легальних спортивно-патріотичних організацій для молоді. Проте через проблеми зі здоров’ям його туди не взяли. Бандера все ж таки домігся свого, але аж з третьої спроби.
Читайте ще: Замість Ватутіна – Бандера
4. Бандера очолив пропагандивний відділ ОУН у 22 роки, в 23 – став заступником Крайового Провідника, а в 24 – очолив Провід.
5. Завдяки йому було відкрито нові шляхи транспортування підпільної літератури з-за кордону, створено підпільну друкарню ОУН та хімічну лабораторію.
6. Майже всі члени сім’ї Степана Бандери трагічно загинули під час війни або перебували в концтаборах.
7. Бандера був хорошим батьком та сім’янином. Він мав трьох дітей, а його дружина – Ярослава Бандера (Опаровська) допомагала йому у визвольній боротьбі. Коли Бандера був заарештований, дружина із тримісячною донькою Наталкою перебрались до Берліна, аби бути ближчими до нього.
8. 15 жовтня 1959 року в під'їзді будинку на вулиці Крайтмайр, 7 в Мюнхені о 13:05 знайшли ще живого залитого кров'ю Степана Бандеру. Медична експертиза виявила, що причиною смерті була отрута. Богдан Сташинський зі спеціального пістолета-шприца вистрілив в обличчя Степану Бандері струменем розчину ціанистого калію.
9. Степан Бандера є почесним громадянином Тернополя, Івано-Франківська, Львова, Коломиї, Луцька, Червонограда, Теребовлі, Трускавця, Радехова, Сокаля, Борислава, Стебника, Жовкви, Сколе, Бережан, Бродів, Стрия, Моршина.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами