Страсна середа (Велика середа) — один з важливих днів Страсного тижня перед Великоднем. У цей день християни згадують дві євангельські історії - Марії Магдалини- блудниці, що покаялася, і зрадника Христа, Іуди.
Історія Страстної Середи
У Велику середу до Ісуса Христа прийшла грішниця Марія Магдалина. Вона хотіла покаятися і вилити душу Спасителю. Магдалина обмила ноги Христа своїми сльозами, а його голову вона помастила мирром. Христос відзначив це як підготовку до його скорої смерті.
В цей же день первосвященики вирішують стратити Ісуса, Юда вирішується зрадити його за 30 срібняків. Тому в цей день віруючі порівнюють два поцілункуи - грішниці Магдалини, яка покаялася і потрапила в Царство Небесне і зрадника Юди, який обрав духовну смерть.
У Страсну середу, за звичаями, відбувається активна підготовка до Великодня — Воскресіння Христа.
Традиції Страсної Середи
У Страсну середу віруючі активно готуються до головного дня Страсної седмиці — Великодня. У цей день можна пекти паски, фарбувати яйця, прикрашати будинок до свята.
За традицією в цей день виносять з дому все сміття.
У цей день можна подати милостиню, подбати про бродячих тварин, вирішити давні суперечки в сім'ї і примиритися зі своїми недоброзичливцями. Будь-яка блага справа, вчинене безкорисливо, наблизить людину до Господа, а будь-яка користь, черствість, зле слово або інший поганий вчинок віддалить і позбавить Божої благодаті.
Обряди Пристрасної середовища
У Страсну середу обливають худобу сніговою водою. У Білорусі напередодні Чистого четверга клали під стріху хліб, сіль і мило. З тим хлібом на Юріїв день (6 травня) виганяли худобу з хліва. Сіль в подальшому використовували як засіб від пристріту, а милом на наступний день до сходу сонця милися в лазні, щоб бути чистими – і здоровим цілий рік. Якщо винесений хліб за ніч замерзав – значить, і ярі вимерзнуть.
Вважається, що в Страсну середу талий сніг наділяється чудодійними захисними властивостями. Саме тому наші предки в цей день збирали талу воду, її солили торішньою четвергової сіллю і окроплювали нею худобу для захисту від хвороб і пристріту.
Також у Велику середу прийнято було читати заговори на воду для захисту від нещасть, хвороб і негативу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами