В одному з ютуб-випусків журналіста Володимира Золкіна про колаборантів з Івано-Франківщини свою історію розповів студент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ярослав. Студент родом з Коломиї, там і проживав. Відомо, що хлопець 2000 року народження.
Зі слів Ярослава стає зрозуміло, що він навчався на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету. Він - староста групи, четвертокурсник, пише Медіа агентство АСС.
Хлопець мав конфлікт з викладачами факультету. Каже, що судили його за студентську дурість.
Розповідає, що один з викладачів, син декана, нібито запізнювався часто на лекції, проявляв зневагу до студентів, «посеред онлайн-лекції міг просто відключитись, бо йому хтось подзвонив».
Наші новини є у Facebook
Був ще один конфлікт, але вже з іншою викладачкою. Її ув'язнений звинуватив у тому, що вона не доставляла бали, не проводила пари, нехтувала своїми обов'язками. На скарги студента викладачі відповідали, що він може звернутись з письмовою скаргою у деканат. Хлопець нібито так і зробив і навіть мав розмову з деканом Олександром Добржанським, про що далі розповідає:
«Декан каже, що я як староста маю бути лідером, добре поводитись, то чого його син, викладач, може поводитись погано.
Тому я хотів напакостити синові декана, викладачу (йдеться про викладача Сергія Добржанського - ред.)».
Студент записав особистий номер телефону викладача. У телеграмі створив фейковий тг-канал «Херсонська республіка», прив'язав канал під контактні дані викладача, щоб виглядало це як справжній канал. Розповідає, що перепощував там російські публікації, нібито всі копіював, від себе особисто не дописував. Так він намагався видати дописи за пости свого викладача.
Ярослав розповів журналістові Володимирові Золкіну, що перший місяць йому цікаво було це робити, проте далі хотів навіть залишити й видалити.
Зі слів ув'язненого студента, всі одногрупники знали, що він цим займається. Канал у телеграмі мав 225 підписників, частина з яких - боти. Також він розповів журналістові, що на його канал були підписані українці і йому подобалось читати, як люди сваряться у повідомленнях.
Спеціалісти СБ України у Коломиї виявили його діяльність на початку червня. Каже, що працював без VPN та не приховував свій нікнейм. Хлопець може відбути 6-річне ув'язнення. На момент публікації відео він очікував на можливість касації.
Сергій Добржанський, викладач ЧНУ, розповів кореспондентові Медіа агентства АСС, що про фейковий канал у телеграмі дізнався у травні, коли до нього з погрозами подзвонила людина і звинуватила його у створенні «Херсонської республіки».
«Я в щоці був. Але ж як - я волонтер. Подумав, що мене запеленгували, коли був у Миколаєві і так мій номер використали. Потім ще були погрози. Я пішов в СБУ і розказав про цю ситуацію. Вже у липні до мене приїхали співробітники з СБУ з Івано-Франківська. Спитали, чи я здогадуюсь, чиїх це рук справа. Я, звичайно, відповів, що ні. І тоді вони мені вказали на цього хлопця.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Цей студент у навчанні показував себе активно, але не завжди адекватно. На екзамені отримав від мене 4. І потім почав скаржитись, заяву писав, вимагав комісії. Це його 4 курс, бакалаврат. Інші викладачі не хотіли з ним зв’язуватися. Я ж вирішив, що слід діяти принципово і не йти на його маніпуляції. Це в мене вперше за 20 років викладацького стажу, аби студент пішов на комісійну перездачу.
Я знаю, що цього студента виховувала лише бабуся. Він був дуже амбітний. Начитаний. Колись у нього вдома знайшли багато літератури, зокрема з негативними історичними постатями. Це, певен, були його кумири. І на парах у мене він часто виправдовував комуністичну доктрину. Він багато читав, але докупи скласти ті дані й провести аналітику – не вмів.
У вересні відбувся суд, я там був як свідок. І хлопець отримав реальний термін».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами