Студенти факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ вкотре побували у Німеччині.
Співпраця Університету прикладних наук м. Любек та факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва нашого університету, розповідає декан факультету Ігор Михайлович Фодчук, розпочалася близько трьох років тому, пише офіційний сайт ЧНУ імені Ю.Федьковича.
А у вересні 2013 ці університети спільно виграли проект, який фінансує Федеральне міністерство економічної співпраці і розвитку Німеччини. Проект має на меті сприяти зберіганню та подальшому розвитку центру міста за допомогою місцевоорієнтованих архітектурних, будівельних та технічних засобів.
У рамках проекту відбулася п'ята робоча зустріч представників факультету архітектури, будівництва і декоративно-прикладного мистецтва з німецькими студентами. Маршрут пролягав за напрямком Чернівці-Відень-Дрезден-Дессау-Любек-Чернівці. Делегацію з Чернівців представляли декан факультету проф. І.М. Фодчук, доцент кафедри архітектури Л.Ф.Вандюк, доцент кафедри архітектури О.Л.Пікущенко, завідувач лабораторією кафедри будівництва О.В.Сумарюк. А також 13 студентів факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва, які радо поділилися з нами враженнями від поїздки.
- Місто Любек дуже схоже на Чернівці. Однак німці у свою історичну частину міста вносять трохи сучасності. Саме таким я бачу і наше місто в майбутньому, - розповіла студентка 4 курсу Крістіана-Аліна Мітран.
Своє захоплення від поїздки висловила і студентка 6 курсу Наталія Ватаманюк, яка також відмітила, що німецькі студенти велику увагу приділяють історії архітектури. І саме в цьому варто в них повчитися, адже “без історії ми не можемо будувати щось нове”.
Ігор Михайлович Фодчук зауважив, що студенти гарно зарекомендували себе закордоном, адже їхньою вагомою перевагою є гарне художнє оформлення і відмінне креслення.
Крім двотижневих поїздок до Любека, вже другий рік поспіль кращі студенти факультету проходять семестрову підготовку у Німеччині. Навчання в німецькому вузі поєднане з практикою у будівельних і архітектурних компаніях. По закінченню семестру студентів атестують німецькі спеціалісти. І що важливо, як зазначає декан факультету, сьогодні існує можливість включити прослухані студентами курси до додатку до диплома нашого університету. Адже факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва неабияк переймається за виховання конкурентоспроможних кадрів.
- У майбутньому наш факультет планує зайняти свою нішу в Україні в галузі реставрації та реновації. Адже таких спеціалістів сьогодні не вистачає на ринку праці. Саме тому поїздки до Німеччини зорієнтовані, насамперед, на отримання знань стосовно того, як зруйновані під час Другої світової війни міста у тісній співпраці держави, громади та архітекторів були відновлені, - ділиться Ігор Михайлович.
До завершення проекту на факультеті планують завершити укладення німецько-українського словника спеціальних термінів, пов’язаних з галуззю архітектури та будівництва; створити громадську платформу для відродження міста Чернівців; а також зорганізувати низку зустрічей та презентацій для студентів і викладачів.
По закінченні бесіди з Ігорем Михайловичем Фодчуком відбулася невелика екскурсія факультетом. Після якої стало цілком зрозуміло, що архітектор і будівельник залишає по собі твори, в яких продовжує жити його душа і талант. Отже, він мусить мріяти про майбутнє і втілювати ці мрії у життя своєю конкретною працею.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами