Випускники Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету розробили дизайн-проекти благоустрою дошкільних та шкільних навчальних закладів області.
У класі іноземних мов – англійський двоповерховий автобус, на ігровому майданчику – міні-басейн, задній двір школи обладнаний двома акумулюючими станціями – фантазія молодих архітекторів не має меж.
Наталя Сорочан, директор коледжу: «Свої дизайн-проекти презентували 16 наших випускників. Це – їхні дипломні роботи. Працювали над ними з бевзня місяця: виїжджали на місцевість, робили заміри, враховували пропозиції керівників закладів та батьківського комітету. Серед розробок – екстер`єр, інтер`єр, благоустрій території та ландшафтний дизайн дитячих садочків та шкіл Кіцманського, Вижницького та Сторожинецького районів. Після закінчення презентації електронні версії проектів передамо Департаменту освіти і керівникам навчальних закладів».
Читайте ще: Потрібні ідеї! У Чернівцях хочуть облаштувати простір для АТОвців
Станіслав Козик – студент відділення опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн. Він розробляв інтер`єр кабінетів іноземних мов школи села Стрілецький Кут.
Станіслав Козик: «У кабінеті англійської мови я зробив конструкцію у вигляді лондонського 2-поверхового автобусу, а в його вікна вставив стенди з правилами та фотографіями. Поруч – книжкова полиця у вигляді англійської телефонної кабінки. Гадаю, реалізувати цей проект досить дорого. Але ми – дизайнери, ми фантазуємо, а ціни – то вже не наша парафія».
Ірина Зуграву працювала над дизайном ігрового майданчика Кіцманського дитсадка. Дівчина зробила акцент на природних матеріалах і максимальній безпеці дітей.
Ірина Зуграву: «Майданчик поділила на 6 ігрових зон, а також виділила місце для неглибокого басейну, фруктового саду та грядок. Форми гойдалок, гірки, павільйону шукала у природному світі. Окрім цього, для викладання покриття обрала незвичний матеріал – садовий паркет. По ньому можна ходити босоніж і він не слизький».
Вам буде цікаво: Затвердили перелік будівельних робіт, які не потребують дозволів
У Департаменті освіти і науки кажуть: такий проект реалізують в області вперше, а Чернівецький коледж Львівського національного аграрного університету найактивніше до нього долучився.
Оксана Палійчук, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА: «Дипломні роботи випускників коледжу – це облаштування майданчиків дитсадків, навчальних кабінетів у школах, подвір`їв, але не вигаданих, а цілком реальних. Їхня робота була не відірвана від життя, а спрямована на добробут конкретного навчально-виховного закладу. Тепер завданням Департаменту освіти і керівників закладів у співпраці з головами сільських рад сприяти реалізації цих проектів, фінансово підтримати їх і втілити в життя».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами