21 вересня у рамках програми «Надійний тил», що на Радіо 10, говорили про студентство, яке від початку повномасштабного вторгнення волонтерить, допомагає ЗСУ, збирає кошти на потреби армії та цивільного населення.
Гостями ефіру були Дмитро Павлюк - завідувач Центру культури й дозвілля ЧНУ та волонтер, а також Василь Богданюк - представник активного студентства, пише Медіа агентство АСС.
Центр культури й дозвілля ЧНУ займається волонтерством ще з 2016 року. Зокрема, студенти проводили благодійні концерти, збирали кошти для людей старшого віку та діток, а також допомагали військовим, адже потреба була завжди – мішки, форма, продовольство.
«Більш інтенсивно ми почали працювати на волонтерській ниві з лютого-березня 2022 року. На початках потреби були простіші, ніж зараз. Це могли бути ліки, берці, каримати тощо, але ближче до кінця року ми взялися за серйозніші проєкти та почали збирати кошти на дорогі речі – авто, генератори, тепловізори, рації», - розповідає Дмитро Павлюк.
ЦКіД – освітня та творча організація, тому у волонтерстві вони здебільшого допомагають освітянам, студентам, викладачам, а ще творчим людям Чернівців, які залишили мікрофони та пішли воювати:
«Кожного тижня ми проводимо щонайменше 2 заходи, збори з яких бувають різні – від тисячі до десятків тисяч. Наприклад, на «Donate Молодь Fest» ми зібрали 110 тисяч гривень, це наш найбільший збір. На вулиці Кобилянської одного разу у березні 2022 зібрали 27 тисяч. Зараз такі суми на простому концерті зібрати нереально. Зазвичай це 8-10 тисяч», - поділився студент Василь.
Наші новини є у Facebook
Орієнтовно від початку повномасштабного вторгнення ЦКіД зібрав 1 мільйон 600 тисяч гривень.
Зараз молодь в основному спрямовує свою допомогу на Збройні Сили України. Зокрема, вони допомагають таким самим студентам, які замість навчання пішли захищати країну.
«Я знаю багато молодих людей, які воюють, і це мене надихає, адже завдяки їм я маю можливість навчатися, а вони її не мають. Також, на жаль, є й загиблі, які поклали своє життя за волю й незалежність у 18-19 років», - поділився Василь Богданюк.
Дмитро Павлюк зазначив, що найчастіше спрямовують допомогу на гарячі точки – Донецька та Луганська області, зараз це ще Запорізький напрямок. Також допомагають тим, хто постраждав від агресії у Київській, Чернігівській, Черкаській областях.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Студент Василь Богданюк розповів, що одного разу на концерті у Чернівецькій філармонії військовий придбав речей на 20 тисяч гривень:
«Чоловік купував вишиванки, футболки, прапори. Він приїхав з війни, щоб відпочити, але прийшов на концерт і віддав дуже багато».
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами