На 5 днів Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського перетворилася у «штаб-квартиру» міжнародного спільного проекту університетів Інсбруку (Австрія) та Чернівців (Україна) з культурної спадщини у публічному просторі «The Presence of the Past in Urban Space» (PREPUS) – «Присутність минулого в міському просторі».
Невід’ємною частиною проекту стала чернівецька бібліотека, як мікропростір презентацій проміжних результатів, дискусій, пропозицій учасників проекту та приємного спілкування. Кожного ранку учасники проекту отримували тут свої завдання на день, а щовечора – ділилися враженнями, здобували інформацію, створювали проекти.
Довго не згасало світло у читальному залі, гомоніли голоси студентів і викладачів, гортались сторінки: Р. Кайндля «Історія Чернівців», Є. Козака, Е. Фішера «Краєзнавство Буковини», І. Мельника «CZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості: урбаністичні есеї», карт, путівників та книг про Чернівці, особливо українсько-німецькі видання.
Увінчатися вся праця має виданням збірників проектів та досліджень у рамках проекту PREPUS українською та німецькою мовами, який обов’язково з’явиться і на полицях нашої бібліотеки. А наразі гості презентували нам ряд нових книг, які чекайте у нових надходженнях на сайті.
Студенти були розділені на кілька невеличких груп, кожна з яких вивчала та порівнювала різні об’єкти: церкви, музеї, кладовища та пам’ятники, парки, інфраструктуру міста (магазини, крамниці, аптеки). Була співпраця з українськими студентами та викладачами, які поїдуть до Австрії у рамках проекту в 2017 році.
Вам буде цікаво: Школярі більше не складатимуть випускні іспити в школі
Вивчали культурну спадщину і куратори проекту, викладачі університету Інсбрука – Курт Шарр (хороший друг нашої бібліотеки) та Гунда Барс-Сцалмані, а також 2 працівники музеїв міста Інсбрук. Всі учасники проекту отримали дуже багато вражень.
Читати ще: В університеті для дорослих вчили протидіяти фейкам
«Коли ідеш Чернівцями, не звертаючи увагу на прапори та надписи, то можна подумати, що ти у Відні», – каже Лінус Концетт, студент університету Інсбрука. «Місто зберегло своє старе обличчя, архітектура – якою була колись, такою і залишилася», – захоплюється Міхаела Сеевальд. Учасники міжнародного проекту попросили зберігати неповторну архітектуру Чернівців, адже саме це є візиткою нашого міста.
Джерело: прес-центр міської ради
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами