Сучасний світ сповнений інформації. Здавалося б, що в тому поганого? Абсолютно нічого, окрім того, що кожного дня ми зіштовхуємося з таким валом фактів, повідомлень, коментарів та іншого роду інформаційних матеріалів, що часом почуваємося безпорадними й незахищеними.
Ще зовсім недавно переважна більшість українців навіть не чула термін «фейк». Та за останні роки цей термін міцно увійшов у наше життя. Частково або зовсім неправдиві повідомлення поширюються медійним простором зі швидкістю інтернету. Саме тому в рамках роботи Відкритого університету для дорослих запропоновано курс розвитку навичок критичного мислення, перший захід якого відбувся у суботу, 17 вересня, у приміщенні ЧОУНБ ім.М.Івасюка. Формат заходу дещо незвичний – рольова гра «Телеящик і я, або яким фейкам ми віримо?». Модератор – кандидат історичних наук, політолог Наталія Нечаєва-Юрійчук.
Під час заходу його учасники дізналися, що таке фейки та яким чином їх можна визначити й верифікувати. У ході дискусії були наведені різноманітні приклади фейків, як політичних, так і соціальних. Більше того, учасники заходу спробували й самі створити фейкову інформацію для політичних, соціальних та економічних новин, а також запропонувати основні кроки для протидії фейковій інформації в Україні. Як виявилося, створити фейк не так вже й складно, однак запропонувати ефективну програму протидії поширенню фейкової інформації непросто.
Рольова гра була проведена в рамках міні-проекту Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» «Освіта заради змін», який реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ГО ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Замінимо мури відчиненими вікнами».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами