В програмі "Суть Речей" депутати міської ради Юлія Сафтенко (громадський рух Народний контроль) та Аліна Олевич (Об’єднання Самопоміч) розповіли про ситуації з реорганізацією БДФЕУ та ЧНУ ім.Ю.Федьковича
Іоан. Слухач. Чи голосували ви за те, щоб звернутися до міністра освіти щодо ліквідації БДФЕУ. І чи вивчаєте ви роботу секретаря міської ради, щоб, якщо вас оберуть секретарем, щоб ви впоралися.
Аліна Олевич: Щодо БДФЕУ, то перед засіданням сесії, засідала гуманітарна комісія, яка відповідає за освіту, там були представники студентства, молоді і викладачі. Що випливає. Закон передбачає обов’язкове погодження реорганізації освітніх закладів з місцевими радами. А у нас ні з обласною радою, ні з міською ніхто не узгоджував. Крім того, студенти і викладачі кажуть, що їм про таке рішення стало відомо з інтернету, що також є нонсенсом. Розпорядження опубліковане у 20 числах січня і нам розповідали, що також попереднім числом. Там з документами ще не все зрозуміло. Фракція Самопоміч голосувала з звернення до кабінету Міністрів, до Міністерства освіти, до Президента, щоб скасувати дане розпорядження. Я є випускником ЧНУ, мені мало би боліти за університет, тим паче, у нашій фракції є представник, який працює в ЧНУ, але тут треба говорити про справедливість, таким чином не повинні відбуватися реформи. Студенти мають право на вибір, вони обирали вуз, і ще вони пояснювали, що ті, хто закінчує 4 курс і вступатиме на 5-й, вони платитимуть зовсім іншу ціну. І таке рішення, коли приймали, то чи подумали вони, що буде з викладачами, з приміщеннями. Це повинно було обговорюватися. Так, фракція Самопоміч підтримала це рішення.
Юлія Сафтенко: Насамперед, я хочу сказати, що ситуація непроста, було дуже багато емоцій. Сьогодні лідер громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов, він не стоїть осторонь цієї ситуації, щодо приєднання БДФЕУ до ЧНУ, він так само цікавиться доцільністю такого рішення. Народний депутат відправив депутатський запит до прем’єр-міністра та міністра освіти для пояснення необхідності такої реорганізації та повідомити, чи узгоджувалося це рішення уряду з керівництвом університету. Що відбулося на сесії з приводу голосування Народного Контролю. Ви знаєте, ми так само підтримаємо студентів і дуже їх розуміємо, бо не можна обмежувати права, спочатку треба йти до людей і говорити, слухати батьків, викладачів, але хочу сказати, що Народний Контроль не проголосував за звернення, які пропонували Бешлей і Чесанов, це політичне звернення, яке право ми маємо направляти міського голову та Прядка до Києва, ми за це не проголосували, але ми проголосували за студентів. І хто дуже сильно цікавиться, то є поіменне голосування. На сайті міської ради можна побачити і розставити всі крапки над і. В мене є педагогічна освіта, я закінчили педагогічне училище, там також сталася реорганізація, його приєднали до ЧНУ, не дуже легко це робилося, але це було безапеляційно, не обговорювалося, але студенти тільки тішилися. Це перше. Я теж закінчила ЧНУ, теж цим пишаюся, але не секрет, що в Україні понад 2 роки триває оптимізація вишів, не секрет, що ми хочемо досягти найкращих результатів і я скажу так, що по великому рахунку, треба створювати робочу групу, робити дослідження, і розуміти, наскільки є ефективним даний навчальний заклад, яка доля його випускників, взяти мапу вишів, адже ми зацікавлені підняти рівень престижу наших вищих навчальних закладів.
Людмила Григорчук: В Чернівецькій області більше не оптимізуються ніякі виші?
Аліна Олевич: В Чернівцях немає, в Україні є ще такі випадки. Ми чули думку Прядка, він розповідає, що приєднують навчальні заклади, але це не так болісно, як відбувається в Чернівцях, це не з такою кількістю студентів, не з такою кількістю викладачів, цей вуз самодостатній. Я навіть не говорю про політичний контекст, хто і для чого це робить. Тут також може бути доля правди.
Юлія Сафтенко: Права студентів треба захищати, але не можна спекулювати на цьому, і якщо вже на те пішло, то давайте не будемо забувати 2 грудня 2013 року, 6 депутатів з того ж «Рідного міста» писали донос на студентів. Не знати, чим би це закінчилося, але студентам загрожувало 8 років ув’язнення. Мені болить такі спекуляцій. Права студентів мають бути захищені, але на цьому спекулювати не можна. Використовувати політичну площину.
Людмила Григорчук: Що далі можете ще робити? Як далі розвиватимуться події?
Аліна Олевич: Ми відслідковуємо ситуацію, спілкуватимемося з студентами. Всі мають наші телефони, і на сайті міської ради є наші контактні телефони. Ми доступні, до нас можна звернутися, ми допоможемо. Не таким чином повинна відбуватися ця реорганізація. Потрібно було це обговорити. Вивчити, довести до відома і сам БДЕФУ і роз’яснити, як воно повинно бути. На сесії представник міністерства говорив, що викладацький склад не зміниться, але це дасть можливість зекономити кошти. Яким чином? Якщо кількість викладачів не змінюється, то яким чином будемо економити кошти?
Юлія Сафтенко: Беззаперечно, жоден з депутатів не стоятиме осторонь і не буде байдужим і діятимемо згідно законодавства.
Нагадаємо: Кілька тисяч студентів страйкували у Чернівцях. Погрожують перекривати дороги
Читати ще: 7 пленарних засідань однієї сесії. Депутати пояснили, чому так довго
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами