У суботу, 27 лютого, роботу екстреної медичної допомоги організовувала старша оперативна чергова лікарка Ірина Калитчук. Вона зізнається: такого, аби організовувати масову евакуацію інфекційних хворих під час пожежі на її практиці ще не було. Хоча на «швидкій» лікарка працює уже 18 років.
«Коли нам подзвонили і повідомили про пожежу у першій міській лікарні, рішення приймалися дуже швидко. На паперову роботу часу не було – все відбувалося в оперативному режимі, з електронним документообігом, - розповідає ІА АСС Ірина Калитчук. – Одну бригаду ми направили туди на сортування. Інші – перевозили хворих до інших лікувальних закладів. Спочатку нам сказали, що треба перевезти 27 пацієнтів. Однак зрештою було переведено вісім. Інші хворі відмовилися від евакуації».
Ірина Калитчук говорить: організувати роботу було неважко, важко було спілкуватися з родичами хворих і першого загиблого.
«Організувати роботу нескладно: одягнули бригаду у захисні костюми – і поїхали, - каже лікарка. - Родичі телефонували нам, аби дізнатися, куди перевели їх рідних. Про стан повідомляти я не могла, бо не знаходилася на місці. Але найважчою була розмова з родичкою першого загиблого чоловіка… Важко згадувати без сліз».
У цей час, звісно, «швидка» отримувала й інші виклики. Наразі у бригад чимало роботи: через зміну маршруту пацієнтів з COVID-19, швидка допомога розвозить їх у госпітальні бази. Але буковинці з розумінням поставилися до ситуації, що склалася, і готові були чекати «швидку».
«Я дуже вдячна буковинцям за розуміння. Люди знали, що наші бригади задіяні у допомозі постраждалим у пожежі, тому самі казали: «Нехай не поспішають, ми зачекаємо…», - говорить Ірина Калитчук. – Те, що сталося, - трагедія. Треба було всім згуртуватися і допомагати».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами