На Буковині медики констатують зменшення кількості абортів впродовж минулого року. Про це кореспонденту ІА АСС розповів координатор групи експертів за фахом «Акушерство і гінекологія» Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Василь Ринжук.
«У питанні ненароджених дітей можна розглядати дві складові – це аборти й викидні. Викидні, якщо вони й стаються, то це - медичні аспекти, яким передують різні причини – тут і захворювання жінок, спосіб їхнього життя та інше. Щодо питання ненароджених дітей, які би мали народитися і жити – це вже стосується абортів, тобто питання непланової вагітності», - розповідає медик.
Новини ІА АСС є у Viber
«За 2020 рік у Чернівецькій області було 1 180 абортів разом з викиднями. Це – на 8 000 пологів, що становить приблизно 12,5%. За останні роки збільшення абортів не спостерігаємо. Якщо б ці вагітності не були перервані, ми б мали понад 9 000 пологів, а відповідно в області було би на 1 000 дітей більше», - констатує обласний акушер-гінеколог ВасильРинжук.
«Аборт можна зробити різними способами, - продовжує акушер-гінеколог. – Це медикаментозне переривання вагітності на ранніх термінах, є також інструментальне, тобто хірургічне. Якщо медикаментозний аборт менш шкідливий, то інструментальний – має більш серйозні наслідки. Це особливо стосується тих, хто перериває вагітність вперше. У майбутньому через різні ускладнення жінки просто не можуть завагітніти».
Читайте також: Кардіохірург з Луганська рятує серця буковинців
«За останніх 15 років в Чернівецькій області не було випадків проведення переривання вагітності за межами лікувального закладу, - каже лікар. - Я, як обласний акушер-гінеколог, пояснив своїм колегам: якщо десь такий випадок трапиться – це кримінальна відповідальність. І лікарі це зрозуміли, ніхто не ризикує такою справою займатися».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами