В умовах кризи, народна медицина стала дуже популярною. Але чи настільки ефективні цибуля і часник в боротьбі із застудою? Отож, до Вашої уваги найпоширеніші міфи про народну медицину.
Народні методи лікування прокоментували практикуючі лікарі.
Міф № 1. При застуді потрібно пити чай з малиною або медом
Одним із визнаних ефективних засобів лікування застуди є активне пиття. В цьому випадку чай з малиною або медом може бути частково корисним: людина отримує достатній обсяг рідини з різними вітамінами і захисними речовинами.
Що стосується конкретно меду і малини, чітких доказів того, що вони допомагають при застуді, немає. При цьому немає і даних, які б спростовували такий метод підтримки організму. Можна лише стверджувати, що малина у великих кількостях має деякий жарознижуючий ефект.
Мінусів у цьому методі точно немає. Це більш безпечно, ніж гомеопатія, противірусні препарати та імуномодулятори. На Заході є свій аналог нашого чаю з малиною – курячий бульйон. І в зарубіжній пресі публікувалися дослідження про ефективність його вживання під час застуди. Так от, за даними деяких авторів, курячий бульйон дійсно може допомогти зняти симптоми хвороби.
Пити чай з медом при застуді – древня, даремна і нешкідлива традиція.
Міф № 2. Від симптомів застуди допомагає ванна для ніг з гірчицею
Немає жодних доказів того, що цей метод може допомогти хворому. Теоретично процедура навіть може бути шкідливою. Спочатку хворий сильно розігріває ноги, а потім настає період різкого охолодження, що навряд чи сприяє одужанню.
Якщо вірусна інфекція вже розвинулася, то істотно вплинути на її тривалість практично неможливо. До того часу, поки вірус повною мірою не реалізує свою програму, зупинити хворобу не вийде.
Теплові процедури, які застосовуються вже після початку захворювання, ніякої користі не несуть.
Міф № 3. Часник – ефективний засіб для профілактики грипу
Для профілактики саме грипу часник – засіб дуже слабкий. Проте є певні патобіохімічні передумови до того, що фітонциди, що містяться в часнику, насправді можуть оберігати нас від деяких вірусів, що викликають ГРВІ, але їх дія – короткотривала. Крім того, часник має подразливу дію, тому при вживанні його у великих кількостях він може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом .
Проведені клінічні дослідження довели, що застосування часнику для профілактики і лікування грипу як у чистому вигляді, так і у формі харчових добавок неефективне. Часто доводиться стикатися з такими рекомендаціями: при нежиті поріжте часник і покладіть часточки в ніс. Цього робити категорично не можна, оскільки процедура може призвести до хімічного опіку.
Міф № 4. Хворому горлу допомагає полоскання з розчином солі, соди та йоду
Сіль і сода дійсно служать антисептиками. Вони, звичайно, слабкіші сучасних засобів і менш приємні на смак, але можуть забезпечити знезаражуючий ефект, зменшивши число бактерій, які мешкають на слизовій оболонці. Що стосується йоду, потрібно бути дуже обережним. По-перше, його не можна ковтати, бо надходження великих доз йоду в організм може дестабілізувати функцію щитовидної залози. А по-друге, спиртовий розчин йоду є дратівливою субстанцією і може викликати серйозні пошкодження слизової оболонки.
Деякі сучасні йодовмісні антисептики практично прозорі. Якщо приготований вами розчин забарвлений, він може принести шкоди більше, ніж користі. Спиртовий розчин йоду – дуже сильний компонент, який вкрай небажано наносити на слизову оболонку самостійно, не порадившись з лікарем.
Інтенсивний сольовий розчин також може викликати пошкодження і без того запаленої слизової оболонки хворого горла.
Міф № 5. При хворому горлі допомагає гаряче молоко з вершковим маслом
Якщо ми розуміємо під хворим горлом фарингіт, коли горло сушить і воно вимагає зволоження, то молоко і масло допомагають, тому що їх застосування дає відчуття зволоження. Але змішувати молоко з маслом – це занадто. Цілком можливо, що при легкому перебігу фарингіту буде досить просто теплого молока або чаю – без масла, звичайно.
Щоб знищити хвороботворні бактерії, слід додатково прополоскати горло сучасним антисептиком. Але якщо вам ближче фітотерапія, можна скористатися розчинами з додаванням відварів ромашки або евкаліпта .
Якщо мова йде про ангіну, ніяким молоком з вершковим маслом її все одно не вилікуєш. В такому випадку молоко з маслом – це просто їжа.
Міф № 6. При застуді та кашлю потрібно ставити гарячі банки
Гарячі банки викликають сильне збільшення припливу крові до шкірних покривів і задіють рефлекторні механізми, які потенційно можуть допомогти полегшити стан. У лікуванні звичайної застуди, при астмі або хронічному бронхіті лікарі цей метод не рекомендують.
Банки можуть бути шкідливими. По-перше, невмілі маніпуляції з відкритим вогнем поблизу шкіри пацієнта загрожують опіками. Кожному лікарю не раз доводилося бачити людей, у яких на все життя залишаються рубці після таких процедур.
По-друге, банки за рахунок своєї потужної присмоктуючої дії можуть викликати пошкодження внутрішніх органів. Наприклад, відомі випадки розриву легень після такого лікування. Тому від цього методу медицина давно відмовилася.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами