VG Львів пропонує перелік захоплючих фестивалів Західної України, що проходитимуть цієї весни.
5 - 9 травня 2016 г. Історичний фестиваль “Середньовічний Хотин”
Не можете повернутися у минуле? Тоді минуле прийде до вас. Під час травневих вихідних Хотинська фортеця на 4 дні перетворюється на середньовічне містечко. Наймасштабніший в Україні історичний фестиваль “Середньовічний Хотин” об'єднує любителів історичної реконструкції з України, Росії, Білорусії, Молдови і Татарстану. За звання кращого у різних номінаціях змагаються понад 300 учасників.
Серцем фестивлю є лицарські бої, які проходять під відкритим небом на спеціально підготовленому ристалищі. А надзвичайної видовищності фестивалю додає джостінг (коли два вершники зближаються в галопі і завдають ударів списами по щитам один одного).
Гості фестивалю мають можливість побачити жінок, вдягнутих у стилі XV ст, лицарів із справжньою зброєю, середньовічні змагання, бугурти і справжню облогу фортеці. Тут можна пожити в шатрі у справжньому середньовічному таборі, спробувати страв, популярних в XIII-XV століттях, насолодитися грою флейти, гуслей та волинки, сфотографуватися з бійцями в автентичних обладунках, навчитися стріляти з лука, взяти участь в інтерактивних іграх для дітей та дорослих. На історичному ярмарку свої середньовічні витвори пропонуватимуть крамарі, ковалі, ювеліри та ткачі.
Де: місто Хотин, Чернівецька обл.
Коли: 5 - 9 травня 2016 г.
Фестиваль "Сакура 2016". Ужгород. 18 квітня - 1 травня 2016 року.
Відвідавши Ужгород в кінці квітня - початку травня, ви застанете цвітіння сакур. У ці дні засаджені сакурами вулиці Довженка і Ракоці, а також прилегла до набережної площа Пушкіна, яку іноді називають Сакуровою алеєю, перетворюються в фантастичний райський сад.
Залежно від погодних умов початок цвітіння сакури може зміститися на декілька днів в ту чи іншу сторону. Зазвичай пік цвітіння припадає на початок травневих свят, коли в Закарпатті найбільший наплив туристів. У минулому році сакура в Ужгороді розцвіла трохи раніше звичайного. Якщо весна 2016 року також видасться ранньою і теплою, то і в цьому році початок цвітіння можна очікувати вже в середині квітня, а то й раніше.
Читайте також Готелі з басейнами в Карпатах: фото, ціни 2016
У ці дні всіх бажаючих запрошують на традиційний ужгородський свято "Сакура 2016". У програмі - виставки та концерти дитячих колективів, спортивні змагання, урочистості з приводу Всесвітнього дня книги та ін. Офіційне відкриття свята зазвичай проходить на Театральній площі, після чого починається великий вернісаж художників, участь в якому беруть і професіонали, і любителі.
Де: місто Ужгород, Закарпатська область
Коли: 18 квітня - 1 травня 2016 року.
Історичний фестиваль “Русь пересопницька”. Рівненська область, 1 – 3 травня 2016 року
Із сучасності у Середньовіччя перенесуть вас організатори історичного фестивалю “Русь Пересопницька”. Саме тут, у центрі Пересопницького князівства, яке контролювало шляхи з Волинського до Київського князівств, в ХVІ ст. була написана найдорожча духовна святиня українського народу – Пересопницьке Євангеліє. Ця унікальна пам’ятка Волинської рукописної школи не має собі рівних серед тогочасних пам’яток і є справжнім скарбом для культури України.
З тих часів минуло багато чого, проте пам’ять про наших предків залишається з нами. Саме тому організатори фестивалю відроджують побут, культуру, воєнне мистецтво тих часів. Все дійство фестивалю відбувається на території культурно-археологічного центру “Пересопниця”. На фестивалі ви побачите штурм фортеці та показові бої між середньовічними воїнами, почуєте українських пісень та заворожуючу гру на народних інструментах, візьмете участь у майстер-класах відродження народних традицій, танцю та давньоруських ремесел. Ексклюзивною подією свята є пишна церемонія одруження галицького княжича Ярослава Осьмомисла (Мудрого) з княжною Ольгою з Суздаля. “Русь-Пересопницька” привертає увагу до необхідності вивчення історії краю та проведення археологічних пошуків.
Де: село Пересопниця, Рівненська область
Коли: 1 – 3 травня 2016 року
Фестиваль "Писанка 2016". Коломия, Івано-Франківська область, 7 травня - 8 травня 2016 року
Через тиждень після Великодня в Коломиї пройде IX Всеукраїнський фестиваль "Писанка 2016", який покликаний зберегти і примножити національні традиції народного мистецтва писанкового розпису.
На Фестиваль "Писанка 2016" в Коломиї зберуться майстри писанкарства не лише з України, а й з-за кордону. Основні заходи заплановані на площі перед єдиним у світі Музеєм Писанки у Коломиї.
Фестивальна програма включає в себе фольклорно-етнографічні дійства великоднього християнського і календарно-обрядового змісту, зокрема: великодні ігри, гаївки, веснянки, театралізовані сценки та хореографічні композиції, тематичну пісенну творчість. Всі учасники фестивалю будуть одягнені в національні костюми, характерні для регіонів, який вони представляють.
В рамках фестивалю пройде виставка-продаж різних видів декоративно-прикладного мистецтва: лозоплетіння, вишивки, ткацтва, гончарства, килимарства, різьбярства, бондарства, національного одягу, художніх виробів зі шкіри, бісеру та ін. Проводитимуться майстер-класи різних видів декоративно-прикладного мистецтва і конкурси писанкового розпису.
Де: місто Коломия, Івано-Франківська область.
Коли: 7 травня - 8 травня 2016 року
Гастрономічний фестиваль вина та меду “Сонячний напій”, Ужгород, 1 - 3 травня або 9 - 10 травня.
Традиційно на початку травня Ужгород запрошує мешканців та гостей Закарпаття скуштувати натурального вина та меду на фестивалі “Сонячний напій”.
У фестивалі беруть участь кілька десятків виноробів краю. В старовинних королівських підвалах (відомі під назвою “Совине гніздо”) можна безкоштовно продегустувати понад 50 якісних і “правильних” вин, купажні вина на основі європейських сортів винограду та ексклюзивні авторські купажі (наприклад “Чорного принца”, “Сонце в бокалі”, “Космічне”, “Жужіка ти солодка”). Олександр Ковач, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, наполегливо радить усім шанувальникам вина отримати в колекцію напої врожаю 2011-го року, адже сезон був навдивовижу вдалий для виготовлення якісних вин з чудовими кондиціями до витримки.
Фестиваль приділяє велику увагу культурі споживання вина – організатори обіцяють подбати про скляні келихи з атрибутикою свята замість пластикового посуду. Під час фестивалю спеціально створена дегустаційна комісія обиратиме найкращі вина – винороби отримають “золоті”, “срібні” й “бронзові” відзнаки.
У медових павільйонах, що розташовуються навколо льохів, бджолярі пропонують найпопулярніші медові продукти — квітковий, “майський”, липовий мед, пилок, віск, медові соти і навіть медовуху. Крім того, гості фестивалю матимуть можливість придбати сувеніри, солодощі, молочні делікатеси (вурду, бринзу, домашній сир), продукти закарпатських сироварень, посмакувати шашликами, печеною рибою, картоплею, бограчем та іншими традиційними стравами Закарпаття.
Захід супроводжується культурно-розважальною програмою, різноманітними атракціями, виступами художніх колективів та розіграшем призів.
Де: місто Ужгород, Закарпатська область
Коли: точна дата проведення фестивалю ще не відома. Можливо фест відбудеться 1 - 3 травня, але може бути перенесений й на 9 - 10 травня.
Сезон фестивалів в Кам'янці-Подільському
Якщо десь у світі і є місто-фестиваль, то напевно це - Кам’янець-Подільський. Тут цікаві фести йдуть нон-стопом майже всю весну. Пропонуємо вам переглянути програму цих заходів та обрати те, що вам більше до душі. Отже:
Березень
27-29 березня - Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Радея-Dance" (МБК).
Квітень
- 15-16 квітня - Відкритий театральний фестиваль "Avant-premiere" (МБК).
- 21-24 квітня - офіційне відкриття туристичного сезону "Кам’янець-Подільський вражає". "Кам’янець-РЕТРО" (площа Польський ринок).
- 22-23 квітня - Всеукраїнський конкурс "Юний піаніст" (дитяча музична школ). Свято повітряних зміїв (Старий замок).
- 25-26 квітня - історичний пікнік на замку в Кам’янці "Давні ремесла" (Старий замок).
- 25-29 квітня - мистецька акція "Писанкове коло" (дитяча художня школа).
Травень
- 1-3 травня - мистецький фестиваль "Petromania" (Старе місто).
- 1-3 травня - фестиваль кави "Кам’янецька турка" (площа Польський ринок).
- 6-8 травня - Міжнародний лицарський фестиваль "Форпост" (Старий замок).
- 7-8 травня - Відкритий конкурс-пленер "Замковий етюд" (Старе місто).
- 20-22 травня - фестиваль повітроплавання "Кубок Поділля" (Старе місто).
- 21 травня - День міста (Старе місто). 20-22 травня - Міжнародний фестиваль національних культур "Острів семи скарбів" (Старе місто).
День міста. Львів.
Цьогорічне Свято міста, яке традиційно відзначають в першу суботу травня - буде ще й ювілейним. Адже Львову виповнюється 760 років. Перша згадка про Львів відноситься до 1256 року.Тому, як повідомив президент Львівського туристичного альянсу Андрій Сидор, триватиме не один місяць. У святкування органічно увійде фестиваль писанки і Великодні свята. А саме свято включатиме певну кількість вікендів. Поки що конкретна програма святкувань не розроблена, але те, що День міста буде видовищним і цікавим, немає жодного сумніву.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами