На засідання виконавчого комітету Чернівецької міської ради прийшла голова ГО «Товариство з соціального захисту дітей-інвалідів та хворих людей». Вона вимагала, щоб місто продовжило договір оренди з їхнім товариством на пільгових умовах.
Члени виконавчого комітету ще раніше створили комісію з перевірки неприбуткових громадських організацій соціального спрямування щодо цільового використання комунального майна, яке вони орендують у громади міста.
До речі:
У Чернівцях більше 155 громадських організацій орендують комунальне майно по пільговій ставці, (~17 грн за 1 м.кв) незалежно від того, це центр міста чи це спальні райони.
Наталія Фрунзе, членкиня виконкому:
- Комунальне приміщення, яке орендує ГО «Товариство по соціальному захисту дітей-інвалідів та хворих людей» (на Соборній площі), сплачує до міського бюджету 1508,46 грн. в місяць за 65 м.кв. А тепер уявіть нашу реакцію, коли ми побачили, що більшу половину даного приміщення займає майстерня з виготовлення ювелірних виробів. Це ще не все, вдумайтесь: голова ГО віддала частину приміщення під бізнес своєму сину, хоча цільовим призначенням його мало стати соціальний захист дітей інвалідів та хворих людей!
Можемо зробити декілька простих розрахунків: щоб орендувати найдешевше приміщення на Соборній площі, підприємці сплачують від 250 до 500 грн. за м.кв. А ця громадська організація орендує вже цілих 10 років приміщення у міста!
Читайте ще: Мисливцям залишили приміщення організації, але говоритимуть про підвищення орендної плати
Тобто, якщо б ми здавали його по комерційній ціні, то наповнювали би бюджет на наступну суму:
200 грн * 65 кв.м * 12 місяців= 156 000 грн( якнайменше)
Але внаслідок цієї схеми місто отримує:
1508 грн * 12 місяців= 18 096 грн.
Ви просто собі уявіть, тільке одне приміщення в рік могло б поповнювати міський бюджет на 137 904 грн.
Якщо схема триває 10 років, то скільки коштів не сплачено, скільки ми, як громада, недоотримали послуг?..
Ці ж кошти можна було використати на лікування та оздоровлення наших дітей, людей з особливими потребами, пенсіонерів, на ті ж самі міжбудинкові проїзди чи дитячі майданчики...
Наша задача - бути ефективними у своїй роботі. Вважаємо, громада повинна заробляти на таких приміщеннях. Вкрай необхідно провести аудит комунального майна міста, щоби знати достовірно, чи використовують його за призначенням, чи не здають його в суборенду без відома.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами