Допомогу хворим на туберкульоз у Чернівецькій області надає КМУ «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» та 11 протитуберкульозних кабінетів, які розташовані в районах області.
Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла Алла Мороз, завідувачка поліклінічного відділення КМУ «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер», пише ІА АСС.
Читайте також: Туберкульоз: хто є найбільш уразливим до цього захворювання
У рамках медреформи, змінився підхід до лікування хворих на туберкульоз.
«На сьогодні в нас існує декілька моделей лікування:
- стаціонарне лікування, яке передбачає госпіталізацію бактеріовиділювача на деякий час;
- амбулаторне лікування (яке теж має кілька моделей).
Амбулаторне лікування може проходити за місцем проживання під контролем медпрацівника у медичному закладі (поліклінічному відділенні). Також амбулаторне лікування можливе під безпосереднім спостереженням медичного працівника в закладах загальної лікувальної мережі за місцем проживання пацієнта.
Дивіться нас на YouTube
Є ще варіант, коли здійснюється контрольоване лікування в закладі загальної лікувальної мережі з підсупроводом соціального працівника, а також варіант денного стаціонару в лікувальному закладі.
Ще один різновид амбулаторного лікування - це контрольоване лікування за допомогою телекомунікацій, videoDOT, який запроваджений на базі нашого поліклінічного відділення вже як 1,5 року.
Спосіб лікування орієнтований на пацієнта і обирається найбільш зручний для нього варіант», - розповіла Алла Мороз.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами