Напередодні у Славському рятувальники зняли з крісельного витягу 35 людей, серед них 5 дітей. Між небом та землею вони провисіли більше трьох годин, ідеться в сюжеті ТСН
Туристи з Рівненщини та Буковини у Славському уперше, на лижах вони не катаються, тож просто вирішили погуляти на вершині гори Погар і зависли вже на спуску. "Буквально дві хвилин проїхали – і підйомники зупинилися. Спочатку думали, може, технічна зупинка на хвилин 10-15, але пів години пройшло, 40 хвилин, година – і ми зрозуміли, що щось не те", - каже Павло Курганський. Дівчата стали панікувати і навіть плакати. "Коли темніло – це вже була якась панічна атака, трошки сльози побігли, було страшно дійсно", - каже Катерина Матвійчук. "Ми дуже дякуємо місцевим жіночкам, які продають напої – вони спустилися з гори і намагалися нам закинути пляшки з теплим чаєм", - каже Павло Курганський.
Читати ще Троє лижників травмувалися у Карпатах та не змогли самостійно спуститися з гір
Серед них п'ятеро дітей. Між небом та землею вони провисіли більше трьох годин. З'ясувалося - рятувальників з туркомплексу викликали лише через 50 хвилин після того, як підйомник зупинився.
Уявити, що відчували люди, не складно – внизу провалля, від крісел до землі подекуди 10 і навіть 20 метрів. На висоті завжди вітряно, тому холодніше, а люди застрягли ще й у повній темряві. А от Ігор не злякався – він працює на іншому гірськолижному комплексі, застряг разом з кумом, до інциденту ставиться з порозумінням: "Сталася поломка, повисіли дві годинки, зняли – та й все". Сьогодні він знову катається, але підмітив, що людей суттєво поменшало.
Така несправність тут уперше – запевняє адміністрація. "Вигоріла плата в комп’ютері, загальмувала гідравлічне гальмо, і ми не змогли простло його розгальмувати, щоб увімкнути запасний двигун, коли блокує редуктор. Перший раз в нас таке", - розповів співвласник відпочинкового комплексу Богдан Котлярчук. Вранці до Славського приїхав львівський фахівець, який змінив плати і опівдні витяг знову запрацював. Декотрим туристам власники підйомника компенсували вартість катання та моральні збитки.
"Це альпіністське спорядження, за допомогою якого ми знімаємо людей з крісельних підйомників, коли вони зупиняються: каска, система рятувальна, мотузка, карабіни, косинка, то ми в такій косинці спускаємо людей", - учора майже два десятки рятувальників допомагали людям спуститися на землю. Знімали передусім дітей, їх було п’ятеро, найменшому лише рік. "Нас повідомили через 50 хвилин після того, як крісла зупинилися повністю. Сама рятувальна операція проходила в складних умовах, тому що світловий день підходив до кінця, розпочиналася темна пора доби, складність рельєфу, не розчищений підхід до опор", - пояснив заступник керівника Славської пошуково-рятувальної групи Іван Баранич.
Рятувальна операція тривала понад дві години. "Діти трошки підмерзали. Була одна жіночка – звернулася до швидкої, але від госпіталізації відмовилася", - розповів Іван Баранич. Цієї зими, каже рятувальник, людей з підйомника знімали уперше. А от травмованих на трасах, яким надавали допомогу, було вже три десятки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами