Вперше День вишиванки запропонувала відзначати студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету Леся Воронюк у 2006 році. Приводом для святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і багато інших студентів. Тоді Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, а тепер - це свято набуло міжнародних масштабів.
Пріоритетом свята цього річ стала безпека. Українців закликають одягти символ національної єдності, проте не проводити масових заходів. День вишиванки планують масштабніше відзначити за кордоном, у всіх країнах світу, де є наразі українці.
«За 16 років існування свята ми не скасовували його жодного разу - ані в 2014-2015 роках, ані під час епідемії коронавірусу. Бути цьому красивому і улюбленому мільйонами українців Дню і під час повномасштабної російської антиукраїнської війни.
Адже сьогодні наш народ захищає не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні. Вишиванка є духовною бронею українців. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне - перемоги. Перемоги над злом, яке, трансформуючись з російської імперії в період радянської окупації, а згодом - в рф, не змінило своєї сутності. І навіть навпаки - наростило ядерну ненависть до всього українського - від книги до школи, від дитячої вишиваночки до пологового будинку, від маленького села до людного мегаполіса», - зазначають організатори свята.
Наші новини є у Facebook
19 травня у Чернівцях відбудеться традиційна акція «Народжені у вишиванках», під час якої новонародженим подарують їхні перші вишиті сорочки.
На відкритті свята презентують відтворену вишиту сорочку Степана Бандери.
Також проведуть музичний лекторій «Вкрадені/повернуті пісні», а також заспівають пісень українських перемог.
Наприкінці Дня вишиванки відбудеться безкоштовний показ фільму «Спадок нації».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами