Нагородження відбулося в Державному оперному театрі Праги 26 вересня, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
5 лауреатів Гран-прі, а також «переможець громадського вибору» (Public Choice Award) були обрані серед 30 номінантів з 18 країн континенту за «найбільші досягнення цього року».
Відтак, ініціатива з України «Всесвітній день вишиванки» стала одним з переможців програми Культурна спадщина Європи 2022 року, проєкт «Андріївська церква» - лауреатом.
World Vyshyvanka Day стала володарем Public Choice Award та отримала приз - 10 тисяч євро. Ця вражаюча ініціатива набрала найбільшу кількість голосів під час онлайн-опитування, в якому взяли участь майже 11 тисяч громадян з усієї Європи. Організатори презентували її як «щорічне міжнародне свято, яке сприяє збереженню культової української вишиванки як важливого елементу спадщини українського народу».
Голова Ради міністрів культури Європейського Союзу, міністр культури Чеської Республіки Мартін Бакса сказав, що надзвичайно радіє тому, що ініціатива «Всесвітній день вишиванки» отримала нагороду Public Choice Award і що ця ініціатива також присутня в Чехії.
«Знакова вишиванка України є елементом надбання народу України. Солідарність з Україною помітно відображена в цьогорічній програмі Саміту європейської культурної спадщини, і я вірю, що разом ми можемо зробити значний внесок у допомогу українській культурній спадщині у цей важливий час», - зазначив політик.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Нагадаємо, одна з засновників свята Дня Вишиванки Леся Воронюк зазначала, що виграні кошти спрямують на Музей української вишиванки в Чернівцях.
«Україна вперше перемогла в найпрестижнішому європейському конкурсі культурної спадщини European Heritage Awards / Europa Nostra Awards (серед конкурсантів - представники з понад 30 європейських країн).
Веземо з Праги додому в Україну перемогу в номінації «Залучення громадян та підвищення обізнаності», а також Приз глядацьких симпатій - Public Choice Award та 10 000 євро на Музей Української Вишиванки.
Це саме той приз, який ми виграли спільно - кожним голосом», - розповіла Леся Воронюк за підсумками конкурсу.
Серед 30 лауреатів цьогорічної нагороди є ще один проєкт з України – Андріївська церква в Києві. Реставрація цієї церкви повернула народу України пам’ятку, що має значну культурну та духовну цінність, зазначили організатори. Нині церква функціонує як музей, там проводяться богослужіння, науково-просвітницькі заходи та концерти камерної музики.
Europa Nostra є загальноєвропейською федерацією неурядових організацій культурної спадщини, яка підтримується широкою мережею державних органів, приватних компаній та приватних осіб, що охоплює понад 40 країн. Заснована в 1963 році, сьогодні вона визнана найбільшою та найбільш репрезентативною мережею спадщини в Європі, підтримує тісні відносини з Європейським Союзом, Радою Європи, ЮНЕСКО та іншими міжнародними організаціями.
Creative Europe - програма ЄС, яка підтримує культурний і креативний сектори, що дозволяє їм збільшити свій внесок у європейське суспільство та економіку. З бюджетом 2,4 мільярда євро на 2021-2027 роки програма підтримує організації у сфері спадщини, сценічного мистецтва, візуального мистецтва, міждисциплінарного мистецтва, видавничої справи, кіно, телебачення, музики та відеоігор, а також десятки тисяч митців, професіоналів у сфері культури та аудіовізуального мистецтва.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами