23 квітня під час апаратної наради, яку провів голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, проаналізовано роботу Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області за 2017 рік та окреслено напрямки діяльності на 2018 рік.
Начальник управління Олександр Александрюк поінформував, що відділом ринкового нагляду Управління захисту споживачів впродовж 2017 року здійснено 53 перевірки характеристик продукції (13- позапланових, 40 -планових).
За результатами здійснення ринкового нагляду винесено 25 постанови про застосування штрафних санкцій на загальну суму 209100, 00 грн.; надіслано 31 оперативне сповіщення про продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам та не відповідає загальним вимогам щодо безпечності.
За підсумками здійснення контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг серед основних порушень – реалізація товарів, робіт та послуг без необхідної доступної достовірної та своєчасної інформації про споживчі властивості, спосіб використання, гарантійні зобов’язання, дату виготовлення інструкції та схем збирання; невірно оформлені цінники на товари; реалізація товарів без документів, що засвідчують їх якість, безпеку та походження.
За результатами проведення фітосанітарного контролю імпортованої сільськогосподарської продукції, яка завезена в Чернівецьку область з країн Туреччини, Греції, Болгарії, Македонії, Румунії, Польщі, Іспанії, Голландії, виявлено 7 фактів порушення фітосанітарних вимог України (ввезення вантажів з об’єктами регулювання без фітосанітарних сертифікатів, ввезення вантажів, заражених карантинними організмами, відсутність маркування дерев’яного пакувального матеріалу).
Особливу увагу посадовець звернув на результати проведених моніторингових відвідувань та комісійних обстежень об’єктів щодо дотримання вимог санітарного законодавства.
Він зауважив, що при проведенні комісійних обстежень в навчально-виховних закладах, у 910 закладах (75%) виявлено порушення вимог санітарного законодавства: 26% - у ДНЗ, 49% - в ЗОНЗ. Серед основних порушень, котрі виявлялись на харчоблоках НВЗ, - відсутність медичних оглядів працівників харчоблоків, невідповідність площі та кількості приміщень санітарно-гігієнічним вимогам, відсутність гарячої проточної води, відсутність добових проб, невиконання норм харчування дітьми по основних видах продуктів тощо.
Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що 24 учні звернулися до лікарів Вікнянської школи з отруєннями.
Заслухавши інформацію керівника ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькі області, зокрема, щодо державного санітарно-епідеміологічного нагляду, голова облдержадміністрації доручив підготувати розпорядження обласної державної адміністрації, в якому органам місцевого самоврядування та органам місцевої влади буде рекомендовано звільняти з роботи керівників тих дошкільних навчальних закладів, котрі не здійснюють належний санітарно-епідеміологічний контроль. «Хтось повинен нести відповідальність за всі ці речі», - акцентував Олександр Фищук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами