В Україні з листопада запрацює закон №2351, який впроваджує в Україні європейські стандарти поводження з тваринами, пише ІА АСС. Документ передбачає заборону вбивства тварин для регулювання їхньої чисельності (шляхом отруєння, евтаназії тощо) та жорстоке поводження з безпритульними тваринами.
Наші новини є у Facebook
«Зараз у місті налічується десь 1600 безпритульних собак. 80% з них стерилізовані та вакциновані. Принцип роботи такий: ми відловлюємо тварину, робимо процедури і відпускаємо за тією самою адресою, де й забрали. У цьому році заплановано вакцинувати 1080 особин. План виконуємо успішно, це по 88 собак у місяць. У центрі проживає зараз 140 собак. Прилаштувати вдається кожну п’яту», - розповідає Ольвія Попова, директор МКП «Центр стерилізації тварин».
За словами керівниці закладу, проблему з безпритульними собаками у Чернівцях можна вирішити швидко. Але є власники тварин, котрі завозять їх з сусідніх ОТГ і просто залишають у місті, або самі ж городяни приплід домашніх улюбленців викидають на вулиці.
Читати: В аеропортах ОАЕ використовують собак для виявлення людей з коронавірусом
«Центр стерилізації тварин існує вже 5 років. За цей час випробувано різні формули зменшення популяції безпритульних тварин гуманними методами. Щороку з міського бюджету центр стерилізації тварин отримує близько 5 мільйонів гривень, хоча міг би заробляти кошти самостійно. Для цього потрібно лише підготувати відповідне приміщення та закупити обладнання для роботи ветеринарної клініки, побудувати готель для тварин. Окрім платних послуг по лікуванню, вакцинації та стерилізації домашніх тварин, підприємство продовжуватиме відловлювати, вакцинувати і стерилізувати безпритульних тварин у м.Чернівцях», - зазначив міський голова Роман Клічук.
Журналісти ІА АСС провели опитування на вулицях Чернівців і поцікавились думкою городян – як варто вирішувати проблему із безпритульними собаками?
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами