Під стінами Чернівецької облдержадміністрації активісти провели акцію "Абонементи на життя".
Організатори кажуть, мета акції - привернути увагу влади на проблему ВІЛ/СНІД в нашому регіоні, щоб вони включили соціальний аспект в обласну соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу, та роботу з ВІЛ-позитивними дітьми. Зараз на обліку Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом знаходиться 135 дітей.
Нагадаємо, 1 грудня - день боротьби зі СНІДом.
2016 рік став переломним для українців, які живуть з ВІЛ: держава заклала в бюджет майбутнього року більше грошей на боротьбу з цією хворобою. Втім, Україна все ще залишається лідером за масштабами поширення ВІЛ у Європі, і про подолання епідемії поки що не йдеться.
Навпаки - ситуація, порівняно з 2012 роком, знову погіршується.
"Грандіозний прорив"
У проекті бюджету на 2017 рік видатки на охорону здоров'я вперше збільшили на 2 мільярди гривень, а фінансування програми з протидії ВІЛ зросло на 132%.
"Ми віримо, що до кінця 2016 року Верховна Рада схвалить його повністю!" - заявили у фонді "АНТИСНІД"
Вам буде цікаво: Захворюваність на ВІЛ/СНІД в області залишається стабільно низькою
"Головне досягення року, на мою думку, - це можливість створення нового рівня досяжності лікування для наших людей", - прокоментував ВВС Україна представник фонду Павло Пімінов.
Збільшення витрат на лікування він називає "грандіозним проривом".
Статистика проти
У 2012 році вперше в історії України епідемія ВІЛ/СНІДу сповільнилася - кількість нових випадків виявилися нижчою, ніж у 2011-му.
"Але після 2013, а особливо з початком воєнних дій в Україні, розпочався зворотній процес. На Сході, який і так був найбільше ураженим епідемією, почала руйнуватися інфраструктура охорони здоров'я, у тому числі інфраструктура для надання допомоги ВІЛ-позитивним", - розповів Павло Пімінов.
Читати ще: Скільки заробляють буковинські медики? (інфографіка)
Найчастіше українці інфікуються через незахищений секс - у 2015-му цей показник склав 60%. Поширеним також є зараження через ін'єкції наркотиків.
Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні реєструють у молодих людей віком від 15 до 30 років.
Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу померли майже 41 тисяча людей.
Аби переламати статистику, кажуть експерти, слід забезпечувати хворим лікування - не лише у випадках погіршення здоров'я, а одразу після виявлення ВІЛ.
"Це, власне, і є інструмент профілактики - що більше людей отримують терапію, то більше людей абсолютно безпечні і не здатні інфікувати інших. Це важлива річ, яку треба зробити наступного року", - вважає Павло Пімінов.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами