У Чернівецькій області один з найнижчих в Україні показників захворюваності на ВІЛ/СНІД та поширеності інфекційної хвороби в Україні. Про це інформує т. в. о. головного лікаря Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Володимир Мочульський.
Ці показники залишаються стабільно низькими з початку реєстрації в області цієї категорії хворих.
- Буковина завжди належала до регіонів з низьким рівнем захворюваності та поширеності ВІЛ-інфекції. Аналогічною ситуація залишається й цьогоріч. Зокрема станом на листопад від початку 2016 року в області зареєстровано 85 нових випадків захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Відтак загальна кількість ВІЛ-позитивних людей в області наразі складає 870. Серед них 256 осіб хворі безпосередньо на СНІД. Найбільше ВІЛ-позитивних осіб мешкає в Чернівцях. Кумулятивна кількість ВІЛ-інфікованих буковинців, виявлених з моменту початку реєстрації складає 1607. Померли внаслідок СНІДу цьогоріч 14 мешканців області, - пояснює Володимир Миколайович.
З іншого боку фахівець відзначає, що, попри нескладну ситуацію з поширеністю та захворюваністю на ВІЛ-інфекцію, стурбованість викликає пізнє виявлення таких хворих. Приміром, з 85 вперше діагностованих у 2016 році – 32 виявлені вже у четвертій клінічній стадії, тобто є хворими на СНІД. Пізнє виявлення суттєво ускладнює лікування недуги та збільшує ризик поширеності ВІЛ-інфекції. Тож задля покращення діагностики хвороби на ранніх етапах та її профілактики в Центрі СНІДу активізують роботу з даного напрямку на первинній ланці надання медичної допомоги. Можливості співпраці служби з протидії ВІЛ/СНІДу та сімейної медицини активно розглядатимуть з початку нового року.
Читайте також: Центр СНІДу віддає обладнання дитячій лікарні
Джерело: ДОЗ Чернівецької ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами