Уперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско (США). На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася трагедія втрати рідних і друзів.
Сьогодні в світі з ВІЛ-інфецією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я). Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. На початок 2017 року в країні мешкало 238 тис. людей з ВІЛ усіх вікових категорій.
Щороку серед обстежених на ВІЛ осіб в Україні виявляють близько 1% осіб з підтвердженими позитивними результатами. За весь період спостереження під нагляд взято 59,1% таких осіб.
Читайте ще: Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом отримав портативний цитометр
За 10 місяців 2017 року в Україні під нагляд вперше взято 14 667 ВІЛ-інфікованих осіб, 7 466 хворим встановлено діагноз СНІД та 2 511 осіб померли від СНІДу.
Як розповів Інформаційному агентству АСС Володимир Мочульський, головний лікар Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, щороку в Чернівецькій області реєструється 100 - 110 нових випадків ВІЛ-інфекції.
- На щастя, наша область відноситься до регіонів з низьким рівнем поширення ВІЛ, - каже Володимир Мочульський. - Хворі, які лікуються у стаціонарі денного перебування, забезпечені практично всім необхідним. Антиретровірусна терапія забезпечується за рахунок державного бюджету та з Глобального Фонду.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Щороку 100 буковинців уперше чують, що у них СНІД
Лікар каже: зупинити розвиток ВІЛ-інфекції можна, але для цього потрібні певні кроки:
- В ідеалі до 2020 року варто 90% населення області охопити тестуванням на ВІЛ, 90% хворих забезпечити антиретровірусною терапією, у 90% ВІЛ-інфікованих досягнути невизначеного вірусного навантаження. Тільки за таких умов ми зможемо зупинити епідемію. Адже лікування буде дорівнювати профілактиці. Знизивши до нуля вірусне навантаження, ВІЛ-інфікована людина не зможе інфікувати здорову. Таким чином, ланцюг розірветься.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
drosasherbalhomegmail.com
WhatSAPP +2349035428122