У Чернівецькій області спалах кору триває. Як повідомляє ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України в Чернівецькій області", за останній тиждень в області захворіли кором 32 особи, з них 23 дитини, що на 27% менше ніж за попередній тиждень.
Протягом останнього тижня випадки кору реєструвались у Новоселицькому районі – 9 випадків, Путильському – 7, в м.Чернівці – 6, Сторожинецькому – 3, Сокирянському – 2, Хотинському – 2, Глибоцькому – 1, Кіцманському – 1, Кельменецькому – 1. Не реєструвались випадки кору у Вижницькому, Герцаївському та Заставнівському районах.
Факти про кір
Доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ, лікар-інфекціоніст дитячий Микола Гарас назвав кілька цікавих фактів про кір.
Факт 1. Від початку минулого року на кір в Чернівецькій області захворіло більше 1000 чоловік, серед них ¾ - діти, зокрема, 55 немовлят. Наймолодший – новонароджений, найстаршому – 57 років.
Факт 2. Вірус кору поширюється від хворого при розмові, чханні, кашлі на досить значні відстані по квартирі, приміщеннях, вентиляційних шахтах тощо. Водночас, достатньо добре провітрити приміщення, де перебував хворий кором, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися.
Читайте ще: Спалах кору спонукає чернівчан щеплюватись активніше, - медики
Факт 3. Після потрапляння вірусу в організм до появи перших проявів хвороби проходить від 9 до 17 днів – т.зв. інкубаційний, безсимптомний період. Жодних ознак нездужання у цьому періоді немає, проте останні кілька днів цього періоду інфікована людина уже може виділяти вірус при диханні та розмові. Після цього з’являються неспецифічні ознаки, які нагадують симптоми респіраторної інфекції (застуди), коли запідозрити кір вкрай важко (катаральний період). І лише на на 3-4-й день на тлі вказаних симптомів застуди з’являється характерний висип, коли діагноз уже не викликає значних труднощів. Таким чином, в останні дні безсимптомного інкубаційного періоду та впродовж усього катарального періоду з ознаками застуди (чхання, кашель) людина може поширювати вірус, не знаючи, що вона хвора на кір.
Факт 4. Навіть на тлі одужання та нормалізації температури тіла у дитини зберігається виснаження, в'ялість, швидка втомлюваність, пітливість, зниження апетиту. Оскільки вірус кору пригнічує імунну систему, страждає опірність організму, як мінімум ще два місяці після перенесеного кору. Людина залишається надзвичайно сприйнятливої до будь-якої інфекції, тому у цей період часто виникають ускладнення.
Факт 5. Серед найпоширеніших ускладнень кору - запалення легень (пневмонія), вуха (отит), приносових пазух (синусити, в т.ч. гайморит), порушення зору. У вагітних жінок кір може викликати викидні або передчасні пологи. У дорослих та підлітків хвороба протікає важче.
Факт 6. Специфічного лікування кору немає. Як відомо, антибіотики на віруси не діють, а препаратів з прямою противірусною дією на збудник кору не існує. Якщо у вас є підозра, що Ви чи Ваш малюк захворіли на кір, – зверніться до лікаря. Лікування неускладненого кору проводиться здебільшого у домашніх умовах, під контролем лікаря та направлене на полегшення симптомів захворювання, забезпечення рясного пиття, ретельного прибирання та провітрювання.
Вам буде цікаво: У МОЗ розповіли, коли Україна позбудеться кору
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами