Про випадки цькування першокласників у Чернівецькій ЗОШ №6 розповіли батьки дітей. Даніела Мігай каже, що її син цьогоріч пішов у 1 Б клас цієї школи. Перший місяць навчання усе було добре, але потім, коли хлопчик залишався на групі продовженого дня, вчителька тягала його за вуха.
"Дитина не відразу розповіла, що таке відбувалося у школі. Вчителька казала йому не говорити мамі. Були випадки, коли син розмовляв на уроці, тоді вона примушувала його цілий урок стояти, також виганяла сина з класу і казала, що він поганий, його тут не треба і взагалі, що його переведуть в іншу школу, а мама заплатить штраф", - розповіла Даніела Мігай.
За словами матері хлопчика, першокласники бояться ходити на уроки до цієї вчительки. У дітей навіть при вигляді освітянки починається істерика. Деякі через це ходять до психолога.
"Одного разу я прийшла до школи забирати сина і побачила, що у нього на голові гематома. Коли я запитала, що це таке, він розповів мені, що вчителька виганяла його з класу і хотіла витягти з-за парти. Дитина не втримала рівновагу, впала і вдарилася скронею до кутка парти. Мене про це не повідомили, син сказав, що йому до скроні приклали ганчірку з холодною водою", - розповіла мати хлопчика.
Жінка зазначила, що батьки написали колективну заяву директору школи з проханням змінити вчительку у їхньому класі. Освітянка знущалася не лише над її дитиною, але не всі готові про це говорити відкрито. Заяву зі скаргою на вчительку підписали 15 батьків. Вони розповіли, що після того, як факти фізичного та психологічного насильства над дітьми набули розголосу, вчителька пішла на лікарняний. Цього тижня вона повернулася до роботи.
У школі відбулися батьківські збори, під час яких батьки вимагали звільнення освітянки.
Як розповів у коментарі ІА АСС Віктор Дем'янчук, директор ЗОШ №6, вчителька 1 Б класу наразі знову перебуває на лікарняному, заяву на звільнення вона не писала.
"Все, що говорять батьки потрібно ділити на два. Те, що вчителька не пускала дітей у туалет під час уроків - неправда", - сказав Віктор Дем'янчук.
Директор також зазначив, що наразі у школі проводять службове розслідування, тому приймати будь-які міри до його завершення він не може. Віктор Дем'янчук сказав, що скаргу на вчительку підписали лише 15 батьків, а в класі навчається 31 учень, тож думки інших 16-ти він не знає.
"Я не ухиляюся від відповідальності, але все має бути по закону, - сказав директор школи. - Наразі заяви на звільнення від вчительки, ані за власним бажанням, ані за згодою сторін у нього немає. А для того, щоб звільнити її за статтею, вчителька має пройти атестацію у квітні. Якщо комісія визнає, що освітянка не відповідає займаній посаді, лише тоді можна буде її звільнити".
Після спілкування з директором школи ми зателефонували до Сергія Мартинюка, начальника міського управління освіти, аби дізнатися, чи буде реакція відомства на дану ситуацію. Посадовець сказав, що саме розмовляє з директором ЗОШ №6, а вчителька, на яку скаржилися батьки, у школі більше не працює.
Читайте також: Булінг у школі: як захистити дитину
У поліції сказали, що до правоохоронних органів з цього приводу ніхто не звертався, але поліціянти, виявивши інформацію у мережі Інтернет, здійснюють перевірку згаданих фактів.
Авторка: Марина ШВАРЦМАН, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами