В програмі "Суть Речей" на радіо "Станція" 103,2 ФМ начальник освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк розповів про підручники у школах.
Людмила Григорчук: Розкажіть ваше ставлення щодо підручників і планшетів?
Сергій Мартинюк: Тут ситуація двояка. Все-таки класичний паперовий підручник це якось воно стабільніше, те, що було завжди, коли ти маєш підручник, коли учень може на малюнку там якоїсь видатної людини домалювати вуса, бороду, то це звичайна радість. На планшеті ти цього не зробиш. Можна, але вже не те. Традиційніше, зручніше.. особисто і для мене ще старих часів закалки, то зручніше коли паперовий підручник. Цього року для двох класів в нас на даний момент немає підручників за новою програмо. 4, 7 клас, на жаль, до цього часу не мають цих підручників. Частково використовують старі. Це не є критичне питання, але така ситуація. Не лиш в Чернівцях, це у всій Україні. Останнє, що чув, що в листопаді може будуть. Десь з травня, літо, восени був такий бум. Поговорити, поспілкуватись. Журналісти дзвонили. Як, що, зміни. Але змін абсолютно ніяких не було. Але те, що говорив у вересні, те зараз можу сказати.
Людмила Григорчук: Якщо повністю змінять програму на 12-річну? Що буде з підручниками?
Сергій Мартинюк: Свято віримо, що ми не просто змінимо програму, а потім почнемо до неї готуватись. Давайте сподіватися на краще. В тому самому Міністерстві є нормальні люди, які спочатку підготують всі зміни, а потім будуть їх впроваджувати.
Людмила Григорчук: Планшети дозволяють вчителі використовувати замість підручників?
Сергій Мартинюк: Заохочується використання планшетів. Прекрасно розуміємо, що тепер на планшеті може бути закачана маса інформації, яка зручна. При цьому очі особливо у діток не страждають, при сучасних нормальних технологіях. Дивлячись, як працюють провідні гімназії того самого міста Києва, вже не кажемо про зарубіжжя. Там діти так само не носять важких портфелів. Приніс планшетик, відкрив, подивився вся інформація є. Я прекрасно розумію, що до цього нам ще йти і йти. Тому на даному етапі заохочується. Вчителі не проти. Головне, щоб дитина листала підручник, а не гралася. Важко побачити, але коли було легко вчителю. Я не вірю, що були часи, коли педагогу було надто легко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами