Сьогодні на засіданні виконкому розглядали питання про тариф на теплопостачання, пише ІА АСС. Фахівці пояснили з чого складається ціна: 61% - ціна на газ, 10% - електроенергія та водопостачання, 12% - витрати на заробітну плату робочому персоналу та інше.
Наші новини є у Facebook
Через невідповідність тарифів на тепло та закупівлю газу за три роки КП «Чернівцітеплокомуненерго» накопичило боргів на 250 мільйонів гривень. Тому міська рада змушена дотувати Теплокомуненерго замість того, щоб вкладати кошти в розвиток всього міста. Теплокомуненерго зобов’язали продавати послугу дешевше, аніж закуповувались газ та інші речі, необхідні для виготовлення та доставки тепла.
«Вартість тепла зросте на 70% для населення. Попередній тариф складав 1204 грн за 1 гігакалорію, тепер буде 2017 грн за гігакалорію. Зараз не рахують з метра квадратного, як раніше. Є норма витрат гігакалорій з 1 квадратного метра та за показниками будинкового лічильника. Але кожен будинок матиме свій сценарій. Бо споживання відрізняється у кожному окремому випадку», - пояснює Ігор Ніколенко, керівник МКП «Чернівцітеплокомуненерго».
За період дії тарифів зразка 2018 року відбулися зміни окремих показників. Збільшився розмір тарифів на електричну енергію на 55%, збільшився розмір мінімальної заробітної плати на 61% , збільшився тариф на водопостачання на 67%.
Читати також: Повідомляє про тарифи та опалення: як у Чернівцях кіт працює у теплокомуненерго
«Раніше різницю у тарифах покривав державний бюджет. А тепер це оплачує місцевий бюджет. Це пряма вимога уряду. У нас є 39 тисяч споживачів у Чернівцях. З них 80% - це населення. Все здорожчало. Тариф збитковий. Це все вимагає дотацій. Лише за цей рік збитки зросли на 77 млн грн. Навіть на транспортування газу підприємство має платити 6 млн 400 тис гривень щомісяця», - каже Ольга Гладишева, начальниця управління економіки ДКЖГ.
На засіданні виконкому за проєкт рішення проголосували 11 членів виконавчого комітету.
Довідково.
Будинки з лічильниками та індивідуальними тепловими пунктами можуть регулювати подачу тепла собі в будинок відповідно до погоди та чітко розуміти, скільки їм потрібно оплачувати.
Для споживачів без лічильників - вартість будуть розраховувати в залежності від типу будинку та його стану. До початку опалювального сезону незалежна проєктна організація подасть норми розрахунку витрат гігакалорії тепла на квадратний метр до «Теплокомуненерго», а підприємство надасть їх на затвердження виконкому. Після цього обов'язково повідомить таких споживачів.
Будинки без утеплення мають багато втрат тепла через покрівлю, підвал, вікна тощо. Зрозуміло, що в такому разі витрати будуть значніші, тому варто скористатися програмами утеплення та модернізації, в яких передбачене співфінансування з міського бюджету або банків. У майбутньому це дасть змогу відчутно зменшити платіжки на теплову енергію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами