Сьогодні на вулиці Небесної Сотні, 8 (у дворі) фахівці газової служби перекрили кран і поставили пломбу на вентиль. Три будинки, а це 180 квартир, залишились без газопостачання не невизначений термін.
«До нас прийшла аварійна заявка від мешканця щодо законності будівництва каркасу впритул до внутрішньо будинкових мереж газопостачання. Фахівці виїхали, обстежили. І виявили пошкодження на різьбових з’єднаннях, зафіксували витоки газу, - коментує Сергій Козар, начальник чернівецького відділення АТ «Чернівцігаз», - і ми змушені обмежити розподіл газу. Відомо, що забудовник не погоджував перенесення мереж ні з ЖРЕПом, ні з Чернівцігазом. Аби врегулювати ситуацію, слід укласти акт розмежування балансової належності, звернутись до компанії, яка буде обслуговувати мережу, і винести мережу поза межі забудови. При добрій волі всіх сторін роботи тут на 2-3 дні.
Мешканці обурені, що через свавілля одних страждають інші. З сусідами ніхто не узгоджував будівництво, як і не брали відповідних дозволів у міської влади.
Читати ще: Буковинець крав газ протягом 7 років, попри відключення його від газопостачання
«Мешканці мали підписати документ, що вони не проти, у архітектора б спитали, цього не було», - свариться мешканка Ніна Григорівна.
«Два роки будують, ви смієтесь чи що, як таке можна стерпіти, і нема на них управи, от діти вибігають у двір і не бачать авто, якщо воно буде проїжджати, забудова перегороджує видимість. То все збудувала наша нотаріус Хоменко, от така сусідка», - розповідає мешканка будинку Галина.
Люди розповідають, аби збудувати такий каркас, прийшлось викупити п’ять порожніх квартир і вже перед їхніми вікнами зводити конструкцію.
«Це самочинне будівництво, а самочинне будівництво підлягає демонтажу. Цього року архітектурно-будівельна інспекція намагалась провести тут перевірку. Але замовниці - Хоменко Галина Іванівни – ніколи не буває на місці. А без неї це не робиться, - пояснює Володимир Гедз, головний спеціаліст Державної архітектурно-будівельної інспекції, - ми вже і лист у поліцію писали щодо забезпечення даної особи для заходів. Досі нема звістки під правоохоронців».
«Я свій офіс орендую, приміщення не моє. Чи власник щось будує чи ні – я не знаю. Я плачу оренду і нічого мене більш не цікавить, - пояснює телефоном приватний нотаріус Марина Хоменко, - мені особисто не заважає нічого. Що там у дворі – хай самі вирішують. Я скаржитись не буду. Добре, що будують, а не руйнують. Я взагалі здивована ситуацією і таким ажіотажем».
ДАБІ направила у юридичне управління міськради запит щодо підготовки позивної заяви про демонтаж прибудови.
На який період буде відсутнє газопостачання - невідомо, увімкнути зможуть лише після усунення проблеми.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами