Протягом двох днів у Чернівцях відбувався науково-практичний симпозіум «Діагностика первинних імунодефіцитів на різних рівнях надання медичної допомоги дітям», на який приїхали лікарі-імунологи з усієї України.
Організували симпозіум Міністерство охорони здоров’я України, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА та Всеукраїнська асоціація «дитяча імунологія», повідомляє Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрія Лесюка, для України дуже важливо брати участь в європейських програмах, зокрема, в Центрально-Східноєвропейській програмі «J-project», до якої приєднуються все більше країн з різних куточків світу і наразі їх уже 37. Також він підкреслив необхідність покращення діагностики первинних імунодефіцитів у дітей та поглиблення знань і навичок медичних фахівців з цього питання.
Протягом двох днів учасники симпозіуму заслухали понад два десятки цікавих доповідей та дискутували на різні проблемні теми, що стосуються раннього виявлення первинних імунодефіцитів у дітей.
Чи ненайбільше зацікавлення слухачів викликала доповідь Л. Чернишової «Дитячі імунодефіцити в Україні», а також презентація лікаря-імунолога Чернівецької міської дитячої поліклініки, головного позаштатного дитячого імунолога Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Аліни Дашкевич випадку діагностики первинного імунодефіциту у дитини в 14-річному віці.
Крім того, в ході симпозіуму проходила школа-семінар «Діагностика первинних імунодефіцитів на первинному рівні надання медичної допомоги дітям».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами