З 23 березня КНП "Міська лікарня №1" Чернівецької міськради розпочала прийом хворих з підозрою на коронавірус. Ця медустанова перепрофільована на госпітальну базу для хворих на COVID19, повідомила у коментарі ІА АСС Галина Бовкун, в.о. начальника управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міськради.
"Ця лікарня перепрофільована на госпітальну базу для хворих на COVID-19, вона не є класичним інфекційним стаціонаром. Наразі режим медустанови змінено", - сказала Галина Бовкун.
Вона повідомила, що лікарню розділили на жовту та червону зони.
"Усіх пацієнтів, які матимуть важкі пневмонії та пневмонії середньої важкості, ми будемо направляти у жовту зону і госпіталізуватимемо у цій лікарні. Інша, червона зона, передбачена для контактних осіб та чернівчан, які мають історію подорожі до країн, де зафіксовано випадки COVID-19", - зазначила посадовиця.
Вона також повідомила, що штат лікарні збільшили на двох лікарів-інфекціоністів.
При цьому Галина Бовкун додала, що чернівчан госпіталізуватимуть тільки у випадку важких ступенів підозри на коронавірус. Вона сказала, що засобами індивідуальному захисту лікарі забезпечені не в повному обсязі, тобто не на 3 місяці, але мають усе необхідне на даний час. Наразі відбувається доукомплектування госпітальної бази. У лікарні є обладнання з моніторами для пацієнтів. П'ятий поверх готовий для надання медичної допомоги.
Наразі, у міській лікарні №1 є 5 апаратів для штучної вентиляції легень, один повертається з ремонту та ще 11 планують закупити.
"Реально є 5 ШВЛ, ще один сьогодні повертається з ремонту. У міській раді відбулося засідання профільної комісії, на якому було вирішено закупити додатково 11 апаратів ШВЛ різного класу. Кошти уже виділені міськрадою", - повідомила Галина Бовкун.
Вона також додала, що міська лікарня №1 має Централізовану подачу кисню.
Галина Бовкун наголошує: міська лікарня №1, яка перепрофільована на інфекційну, прийматиме лише жителів міста Чернівці.
Як розповів ІА АСС Анатолій Петричук, керівник міської лікарні №1, у медзакладі розгортають 50 місць для госпіталізації хворих. Сьогодні у лікарню уже зверталися пацієнти, але їхнє число поки не називають.
Нагадаємо, що на закупівлю обладнання для потреб міських комунальних медичних закладів спрямовано 39,2 мільйона гривень. Зокрема, для закупівлі обладнання міській лікарні №1 спрямовано 16,4 млн. грн., лікарні №3 – 1,5 млн. грн., дитячій лікарні – 1,7 млн. грн., лікарні №4 – 960 тис. грн., пологовому будинку №2 – 346 тис. грн., поліклініці №1 – 300 тис. грн., дитячій стоматологічній поліклініці – 300 тис. грн.
Читайте також: Стало відомо, як почуваються хворі на коронавірус буковинці
За ці кошти закуплять у першу чергу апарати штучної вентиляції легень різної модифікації, в т.ч. мобільні, кисневу станцію та дизельну електростанцію, кисневі концентратори, рентгенологічний мобільний апарат, монітори пацієнта, санаційний бронхоскоп, дефібрилятори з моніторингом, дозатори лікувальних речовин, шприцеві насоси, дезкамеру, помпу для ентерального харчування, аналізатори газів та електролітів крові, підйомник універсальний реабілітаційний, інше обладнання.
Фото з допису Олексія Каспрука
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами