Сьогодні в медіа-центрі "Belle Vue” експерти ГО “Антикорупційний штаб” представили інноваційний інструмент, який, на їхню думку, запобігає корупції в ремонтних роботах і зберігає гроші міського бюджету від розкрадання. Це - антикорупційна карта ремонтів. Вона є інтерактивною картою України, на якій розміщені всі ремонти міста.
"Ми хочемо залучити побільше чернівчан до антикорупційного руху. Тому ми сьогодні презентуємо такий інструмент як "Антикорупційну карту ремонтів". Це онлайн мапа, на якій показані всі ремонти, які робилися або робляться за бюджетні кошти по всій Україні. Ця карта дає можливість іти людині по вулиці, яку відремонтували, або яка ремонтується, і зі свого смартфону подивитись, скільки на такий ремонт виділили грошей, хто замовник, хто підрядник. І якщо людина підозрює, що на під час даного ремонту відбулися якісь порушення, вона може залишити скаргу нам, а ми уже передамо інформацію до органів влади чи правоохоронних органів", - пояснює виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.
Тепер кожен житель Чернівців може побачити куди ідуть гроші платників податків у ремонтній сфері. На карті розміщені ремонти доріг, у школах, будинках, лікарнях тощо. Будь-який користувач інтернету має можливість перевірити свій будинок або школу, куди ходить дитина, залишити на сайті скаргу чи фотографії об’єкту.
Юристи Антикорупційного штабу перевіряють всі отримані скарги щодо не відремонтованих покрівель в будинках, не замінених вікон в школах та не прокладених тротуарних плиток в Чернівцях і добиваються виправлення порушень.
"До прикладу, сьогодні ми йшли із залізничного вокзалу до центру і проходили вулицею Переяславською. Ми побачили,що ремонтні роботи і вона перекрита. Ми зайшли на нашу карту, на поточне місце розташування і побачили, що на цю вулицю виділили 4,5 мільйонів гривень. Більше того, роботи за договором мали бути завершені ще у 2018 році. Але роботи досі тривають. Ми перевірили цю інформацію і виявили, що були укладені додаткові договори і роботи продовжили ще і на 2019 рік. Тому поки роботи не завершені, ми не можемо оцінити якість їх проведення. А чернівчани матимуть змогу це зробити", - додає керівник проекту Ілля Кротенко.
Під час презентації експерти Антикорупційного штабу повідомили, що у Чернівцях за останні три роки було укладено понад 1500 договорів на проведення ремонтних робіт і витрачено майже 900 млн гривень. Зокрема, найдорожчими були: капітальний ремонт проспекту Незалежності (80,8 млн грн), ремонт вулиці Руської (35,9 млн грн), а також реконструкція басейну ЗОШ №27 (22,8 млн грн).
У прес-брифінгу також взяв участь директор департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради Володимир Бешлей, який повідомив:
«Чернівецька міська рада зацікавлена у використанні таких інструментів як Антикорупційна карта ремонтів, адже існують значні проблеми у строках виконання робіт та у спроможності підрядників виконати роботу вчасно».
Читайте також: Допомогти відремонтувати психлікарню в Чернівцях просять учасники АТО (ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами