У Чернівцях, в Буковинському медіа-центрі Belle Vue творці документального фільму "З України до Голлівуду" розповіли про його зйомки. Стрічка триває 72 хв і розповідає про маловідомі історії значного внеску українців в кіноіндустрію, про неабиякий вплив на розвиток американського мистецтва загалом.
Режисери фільму Станіслав Сукненко та Галина Кувівчак-Сахно, продюсери Олег Щербина та Юлія Чернявська. Зйомки відбувались в Україні та США.
«Такого раніше не робив ніхто, це наше дослідження стане добрим фундаментом для подальших пошуків. Ми мусимо знати, що українці залишили досить помітний слід не тільки в історії славнозвісної «фабрики мрій». У фільму йдеться про 60 персон, котрі так чи інакше долучились до творення шедеврів, хоча в книзі я описав про понад сотню таких видатних діячів, - розповідає режисер та автор сценарію Станіслав Сукненко. - Прийшов час, щоб розставити крапки над «і» та дізнатись, чим саме наші люди прославились. Адже серед митців є майстри спецефектів, розробники кранів для камер, художники, композитори, актори».
Впродовж двох тижнів п’ятеро фахівців відправились за океан. Записали з два десятки інтерв’ю тривалістю по дві години – у фільм ввійшли тільки шматочки по 5 хв.
«Найважче – це різати кадри, як по живому, кожна секунда важлива ,хоча показати все – це нереально. У нас був шалений досвід зйомок у Лас-Вегасі, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі. Це таке місце хочеться жити, творити і здійснювати мрії", - ділиться враженнями продюсерка картини Юлія Чернявська.
«Рано чи пізно, але таке кіно мало з’явитись, окремі історії успіху про українців ми чули, але вони існували окремо, а тут задля масштабу всі фабули об’єднались в одну кінострічку, - розповідає продюсер Олег Щербина. – Зараз документалку глядач не дуже любить, та й майданчиків у нас мало – 550 екранів по всій країні, тоді як у сусідніх державах тисячі. Але таку культуру варто прищеплювати і вчити всіх нас, черпаючи натхнення з таких мотиваційних сюжетів».
У фільмі розповіді героїв про власні досягнення переплітаються з приватними фрагментами життя, згадками дитинства, нинішньою кар’єрою. Про те, як важко діждатись моменту, аби все зійшлося у виграшну позицію, про високу конкуренцію та про хороший результат у разі самовіддачі і самопожертви.
«Справді, це не така стрічка, куди піде багато глядачів. У Чернівцях приміром, жоден кінотеатр не погодився демонструвати її – не побачив у цьому комерційної вигоди, - ділиться враженнями голова Буковинської кінокомісії Владислав Севрюков, - та окрім фінансової вигоди є й інші категорії, якими варто мислити: за кожним омріяним «Оскаром», за кожною завойованою зiркою на вiдомiй «Алеї слави», за кожним ім’ям у титрах – cамобутнi, непересічні особистості, унікальні майстри свого фаху. І це наші люди, діаспора, емігранти.
Читати: Назвали переможців кінофестивалю "Буковина" (ВІДЕО)
Витратили на стрічку 2 млн грн. На широкий загал картина вийде у 2020 році.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами