Сьогодні в рамках 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю о 10:30 розпочався спецпоказ стрічки «Область Героїв». Про прем'єру стрічки та загалом про сучасний стан кіноіндустрії в Україні в програмі Гостьове кафе на Радіо 10 розповів Олексій Комаровський, автор і генеральний продюсер стрічки, пише Медіа агентство АСС.
«Раніше Культурно-мистецький центр імені Івана Миколайчука називався кінотеатром «Дружба». І коли я був у першому класі, я прогулював уроки в школі і цілий тиждень ходив в цей кінотеатр. І саме в цьому кінотеатрі я вже у дитинстві вирішив, що перестану себе поважати, якщо не буду працювати у кіноіндустрії. Я не розумів взагалі тоді значення цього слова», - розповідає режисер.
Отримуйте новини в Telegram
Фільм Область Героїв — це кінореконструкція реальних героїчних історій простих українців, що навесні цього року рятували цивільне населення з прифронтових міст Київщини.
«Це дуже рідкісний жанр - це виклик часу, наша команда вперше реалізовувала такий проєкт і він вдався. Це документальні події відтворені мовою якісного кіно. Люди сідають і дивляться це, як справжнє кіно, але насправді це навіть не на основі реальних подій - це справжні люди, герої відтворили свої вчинки на камеру. Ми відпрацювали близько 120 героїчних історій, віднайшли 5 найцікавіших, відзняли чотири із них. Всі герої спочатку неохоче йшли на розмову. Проте коли після години-двох спілкування ми вже відчули, як стаємо близькими - їх так зачепила ідея відрефлексувати всі події за допомогою кіно. І згодом вони дуже дякували, що мали змогу пережити це», - зазначив автор проєкту.
«Коли ми це знімали - було важкувато, але процеси постійні і адреналін прийшов після змонтування та довгого перегляду. Коли ми зробили прем'єру - мені стало дуже важко. Оцінивши все, що ми пройшли - це як біль, який відчувається вже після. Ми запланували прем'єру стрічки на 24 листопада 2022 року, а 23 був «найтемніший день» в Україні - блекаут. Уже вранці, 24 листопада, я розумію, що нам повідомляють, що світла у кінотеатрі не буде. Але ми швидко змінили свою піар-кампанію - всупереч всьому ми були готові показати фільм, навіть при свічках чи батарейних ліхтарях. За дві години до показу наша команда привезла повністю автономні проектори, протягнули генератори на балкони, колонки. Ні однієї розетки не було застосовано - все працювало від генераторів. На жаль, зі 100% очікуваних гостей прийшло лише 60%, але прем'єра все ж відбулась», - розповів Олексій Комаровський.
Після прем'єри фільм вдалось показати вже у 16 країнах майже по всьому світу. Першою, хто відкрив закордонні покази була Польща. Польський канал купив фільм на показ на два роки й вони показали стрічку в річницю повномасштабного вторгнення по всій країні. Потім показали й у Британії, Німеччині, Швеції, США, Індії, Єгипті, Іспанії і т.д.
«Наразі всі стандарти зламані. І я думаю, що це добре, бо тепер ми орієнтуємось на більш потужні та якісні стандарти. Всі гравці кіноіндустрії зараз шукають можливості застосувати ці стандарти, шукаючи інвесторів, тренди, виробничі можливості. Головне, що ми не просто змінюємо виробничі тренди, а те, що ми змінюємо культурні тренди. Немає ніякої меншовартості, ніяких недолугих людей, звичних образів, які насаджувались агресором протягом десятків років», - підсумував режисер.
Читайте також: Одеський міжнародний кінофестиваль: які фільми покажуть сьогодні у Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами